Kripto Para

Binance CEO’su CZ: SBF en büyük dolandırıcılardan birisi

  En büyük kripto para borsası Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ) yaptığı çok çarpıcı açıklamalarla gündeme geldi. FTX borsasının iflasıyla ilgili detaylara değinen CZ, eski rakibi Sam Bankman-Fried hakkında dolandırıcı ifadesini kullandı…

  Kripto para dünyasının en popüler borsalarından FTX’in ani bir şekilde iflas etmesi sektörde büyük ses getirmişti. FTX kurucusu ve CEO’su Sam Bankman-Fried (SBF), dev borsa adına iflas başvurusunda bulunmadan bir süre önce kripto para topluluğunun en sevdiği isimlerdendi. FTX’i iflas sürecine götüren dönemde öne çıkan isimlerden Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ) topluluğun en çok merak ettiği soruları yanıtladı. 

  FTX’in iflasına dair bir takım yanlış anlatılar olduğunu öne süren CZ, sosyal medya hesabından kapsamlı bir açıklama metni yayınladı. ABD ana akım medyası, FTX’in ani çöküşünden Binance CEO’sunu sorumlu tutmuştu. Bazı kripto para yatırımcıları ve sektör temsilcileri Binance CEO’suna tepki göstermesiyle topluluktaki tartışmalar büyüdü. 

  CZ’den İddialara Net Yanıtlar 

  İşlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası Binance CEO’su Changpeng Zhao, kripto sektöründe tartışılan “CZ kripto paraların kurtarıcısı olmak istiyor.” iddiasını yanıtladı. CZ, kripto paraların iyi durumda olduğunu ve kurtarılmaya ihtiyacı olmadığını söylerken şu ifadeleri kullandı: “Bu durum merkeziyetsizliğin bir güzelliği ve biz sadece onun bir parçasıyız. Son olaylar nedeniyle nakit sıkıntısı çekebilecek projelere yardım etmek istiyoruz. Bu bizim kolektif çıkarımızadır.”

  FTX borsasının üçüncü şahıslar tarafından battığına yönelik açıklama yapan CZ şu cevabı verdi: “Hayır. FTX milyarca dolarlık kullanıcı fonunu çaldığı için kendisini ve kullanıcılarını öldürdü.” FTX eski CEO’su Sam Bankman-Fried’ın iyi niyetli olmasına rağmen bazı hatalar yaptığı yönündeki savunmaları kabul etmeyen CZ, “Yalan asla iyi niyetle olmaz.” dedi. 

  SBF En Büyük Dolandırıcılardan Birisi 

  ABD ana akım medyada geniş yankı bulan “CZ’nin tweeti FTX’i batırdı” iddiasını yalanlayan Binance CEO’su borsa ve SBF hakkında şu açıklamayı yaptı: “Sağlıklı hiçbir işletme bir tweetle yok edilemez. SBF beni ve diğerlerini kötü adamlar olarak gösteren bir anlatıyı sürdürdü. SBF tarihin en büyük dolandırıcılarından birisidir. Aynı zamanda usta bir manipülatördür.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle