Kripto Para

Arjantin’de dev bir BTC tarlası açılıyor

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), kripto para piyasasında yükselişini sürdürürken madencilik alanında gelişmeler yaşanıyor. Dünyanın en büyük Bitcoin madencilik firmalarından Bitfarms, Arjantin’de merkez açıyor…

  Kripto para piyasasında her geçen gün yeni gelişmeler yaşanıyor. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatı dalgalı seyir izlerken, yatırımcıların dikkatini çeken gelişmeler basına yansıyor. Kripto para topluluğunun en son takip ettiği gelişmelerden biri de Bitcoin madenciliği alanında oldu.

  Dünyanın en büyük ve en popüler Bitcoin madencilik operasyonlarından biri olan Bitfarms, faaliyetlerini geniş bir alana yayma kararı aldı. Dev şirket, Arjantin’de yeni bir BTC madencilik veri merkezi açmak için kolları sıvadı. Bu hamle, Bitcoin madenciliği firmasının tarihinde en büyük operasyonu olarak kayıtlara geçecek.

  210 Megawatt Elektrik Tüketecek

  Bitcoin madenciliği alanında da rekabet her geçen gün artarken, söz konusu Arjantin’de BTC veri merkezi açma hamlesinin detayları da açıklandı. Dev şirketi, konuyla ilgili yaptığı açıklamada bu projenin 210 megawatt elektrik kullanacağını belirtti. Merkezi Kanada Quebec’te bulunan firma, Bitcoin madenciliğinde adından söz ettirmeye devam ediyor.

  Bitfarms, geçtiğimiz dönemde 60 megawatt Bitcoin çiftliğini geliştirme planıyla elektrik tüketimini uygun maliyete getirmek için mutabakat imzaladı. Bitcoin’in değeri üzerinden hesaplama yapıldığında şirketin imzaladığı mutabakatla yaklaşık 650 milyon dolarlık bir gelir hedeflediği belirlendi. 

  Şartlar Uygunsa Seneye Başlıyor

  Dünyanın önde gelen Bitcoin madenciliği firması olan Bitfarms, projenin ilk sözleşme ile birlikte toplamda 8 yıl süreceğini aktardı. Şirketin planlamalarına göre her şey uygun koşullara gelirse, Bitcoin madenciliği faaliyetlerinin 2022 yıl başında başlayacağı açıklandı. 

  Kanada’da 5 endüstriyel ölçekli hidroelektrik tesisi bulunan Bitfarms, operasyonlarında hidroelektrik enerji kullanarak çevreye minimum zarar verme ilkesini benimsiyor. Kanada’da 2017 yılında ilk kez faaliyetlerine başlayan Bitfarms şirketi, kripto para topluluğunun da dikkatini çekmeyi başardı. Ayrıca firmanın hisseleri, gelişmekte olan şirketler için halka açık bir risk sermayesi piyasası olan TSX Venture Exchange üzerinde listeleniyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle