Kripto Para

Balinalar BTC satarken bu dört altcoin yükselişte

  Kripto para analiz şirketi Santiment, son raporunda Bitcoin (BTC) balina hareketlerini değerlendirdi. Uzmanlar ayrıca dört farklı altcoin projesinde pozitif görünüm ve yükseliş beklentisi olduğunu açıkladı.

  Kripto para piyasası için tarihsel olarak zorlu geçen eylül ayında BTC zayıf görünüm vermeye devam ediyor. Lider kripto para birimi yeni haftaya düşüş sinyalleri ile başladı. Piyasada bu durum yaşanırken usta analistler, balina aktivitesine ve yükseliş potansiyeli olan altcoin projelerine değindi.

  Kripto para analizleri yapan Santiment, pozitif görünüm sergileyen altcoin projelerinin başına Chainlink’i (LINK) yazdı. Bir süredir yükseliş trendinde olan LINK coinde zincir üstü verilerin fiyat artışı göstermesi bekleniyor. Analistler, LINK’in merkeziyetsiz oracle ağındaki cüzdan adresi aktivitesinin artış gösterdiğine ve bunun da fiyatlara pozitif yansıdığına dikkat çekti.

  LINK, LOOM, FRONT ve IMX’te Yükseliş Beklentisi

  Santiment’in resmi X hesabından yapılan paylaşımda LINK cüzdan adresi sayısının son 2 ayın en yüksek seviyesine ulaştığı belirtildi. LINK grafiğinde ve zincir üstü verilerde pozitif sinyallerin olmasıyla birlikte fiyatın yükselmeye devam etmesi bekleniyor. Piyasa katılımcılarının bu sinyallere kayıtsız kalması durumunda Chainlink daha fazla yükseliş gerçekleştirebilir.

  Altcoin piyasasında daha az sosyal hacim, projenin altcoin yatırımcılarının radarı dışında hareket ettiğini gösteriyor. Santiment analiz şirketi merkeziyetsiz uygulama platformu Loom Network (LOOM) fiyatında da yükseliş potansiyeli olduğunu vurguladı. Uzmanlar ayrıca DeFi toplama layer’ı Frontier (FRONT) ve Layer 2 blok zinciri ImmutableX’in (IMX) yeni bir boğa rallisi gerçekleştirebileceğini açıkladı.

  BTC Balinaları Satarken Ufak Cüzdanlar Topluyor

  LINK ve diğer üç altcoin, son zamanlarda altcoin yatırımcılarının radarına girmeye devam ediyor. Bu projelerin benimsenme oranının artması altcoin piyasasına da olumlu yansıdı. Son olarak BTC performansını değerlendiren uzmanlar, 100’den daha az BTC bulunan cüzdan sayısının tüm zamanların zirvesine ulaştığını belirtti.

  BTC yatırımcılarının sayısı giderek artarken, bu cüzdan adresleri BTC’nin mevcut arzının yüzde 41.1’ini taşıyor. Santiment, balina sınıfına girmeyen cüzdan adreslerinin büyük bir hızla satın alım yaptığını açıkladı. Ancak 100 ila 100 bin arasında BTC tutan balina adresleri ise Haziran ayından beri BTC satışını yapıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle