Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 1 Temmuz 2021

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatında gerileme devam ederken, kripto para basınında önemli haberler yer aldı. 1 Temmuz Perşembe gününde en büyük kripto para düzeltmeyle belirsiz bir grafik çiziyor. Altcoinlerde ise yükseliş sinyalleri olması yatırımcıları heyecanlandırıyor.

  Bitcoin ve altcoin fiyatını etkileyen önemli gelişmeler ile fiyat hareketlerini özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Galaxy Digital'ın CEO'su Mike Novogratz, Çin'in madencilere karşı başlattığı büyük operasyonun sonuçlarını yorumladı: “Bazı yerlerde Bitcoin’i yasaklardılar, madencilik her yerde yasaklandı. Ve Bitcoin hala burada duruyor. Kurtuldu, hayatta kalmayı başardı. Bitcoin için bir sınavdı ve sınav başarılı şekilde geçildi.”

  Bitcoin için son derece dalgalı bir üç aylık dönemin ardından varlık, 2018 ayı piyasasından bu yana en kötü çeyreğini yaşadı. BTC son 3 ayda ABD dolarına karşı direnemedi ve yüzde 40 oranında değer kaybı yaşadı. Ancak düşüş odaklı verilere rağmen, Bitcoin bugüne kadar yaklaşık yüzde 20 artış gösterdi.

  Almanya hükümeti, binlerce kurumun kripto para birimlerine yatırım yapmasına izin veren yeni bir yasa çıkardı. Yeni yasa ile 4 binden fazla kurumsal yatırım fonuna ve varlık yöneticisine kripto para piyasasına yüzde 20’ye kadar yatırım yapmalarına izin verilecek. Böylece dünyanın en zengin kurumlarının kriptoya yatırım yapmasına izin verilmesi, piyasadaki yatırımcıları ateşleyebilir.

  Çin’in ülkedeki BTC madencilerine açtığı savaş sonucu, Kazakistan kripto para madenciliği için giderek daha popüler hale geldi. Ancak Kazakistan Cumhurbaşkanı, kripto madencileri için ekstra vergi getiren yeni bir yasa imzaladı. 2022’de yürürlüğe girecek yeni yasa, kripto para madencileri tarafından kullanılan kilovat saat başına 1 Kazakistan tenge ek ücret getiriyor.

  Bitcoin analisti Willy Woo, zincir üstü göstergelerin iyileşme sinyali verdiği için Bitcoin’de ayı piyasası yorumlarına katılmadığını söyledi. BTC’lerin hala uzun vadeli yatırımcılar tarafından satın alındığını hatırlatan analist büyük yükseliş öncesi son kez dip konusunda uyardı.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Borsalardan gelen güncel verilere göre Bitcoin fiyatı, yüzde 3.38 oranında düşüşle 33.454 dolardan işlem görüyor. Lider kripto paradaki düzeltmeye rağmen altcoin fiyatları yükseliş hareketlerine devam ediyor. ETH fiyatındaki artış kısıtlı kalırken günün en çok kazandıran altcoin projeleri Cardano (ADA) ve Dogecoin (DOGE) oldu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle