Ardor (ARDR) Coin Nedir? ARDR Coin Nereden Alınır?

  Kullanıcılarına blockchain dünyasında yeni fırsatlar tanıyan Ardor (ARDR) coin, yatırımcıların merak konusu haline geldi. ARDR coin hakkında en çok merak edilen nedir, nereden alınır ve avantajları nelerdir gibi soruların yanıtlarını bu yazımızdan öğrenebilirsiniz. 

  Ardor (ARDR) Coin Nedir?

  Ardor projesi, Proof-of-Stake (PoS) blok zinciri altyapısını kullanarak, ucuz bir işlem ücreti tasarımı protokolüdür. Çok zincirli mimarisi ve iş için optimize edilmiş akıllı sözleşmeleri destekleyen bir platform olan Ardor, halka açık blockchain altyapısı olan Ignis kullanmaktadır. Ağ kullanıcıları Ignis sayesinde blok zincirine dayalı olarak çeşitli alt zincirler oluşturabilir. 

  Projenin Amacı ve Whitepaper

  Ardor projesinin temel amacı, kurum ve iş yerlerine Blockchain hizmeti sağlamaktır. Ardor sistemi içerisinde, isteğe göre şekillendirilebilen blok zincirleri kurulabildiği için geniş bir kullanım alanı sağlanmaktadır. ARDR tokenı, ağ işlevleri için ödeme yöntemi olarak hizmet eder ve aynı zamanda stake etme için de kullanılabilir. Ardor projesi hakkında merak ettiğiniz diğer detayları ve Whitepaper’ı incelemek için https://ardordocs.jelurida.com bağlantı adresine göz atabilirsiniz. 

  ARDR Coin Yorumları

  Kripto para uzmanlarından bir bölümü, Ardor ağı ve ARDR coin hakkında olumlu görüşler bildirmektedir. Ardor platformundaki halka açık blockchain altyapısı olan Ignis sayesinde, kullanıcılar blok zincirine dayalı olarak çeşitli alt zincirler oluşturabilir. BU özelliği Ardor projesini rakiplerinden öne çıkaran önemli bir avantaj olarak görülmektedir. Bu nedenle ARDR coine olan talebin giderek artması beklendiğinden yüksek fiyatlara ulaşabilir. 

  Ardor (ARDR) Coin Geleceği

  Ardor, Nxt Blockchain’i tarafından desteklendiği için gelecek vaad eden kripto para projeleri arasında gösterilmektedir. Ardor’un rakiplerinden ayrıldığı nokta ise, Ardor ağına “yavru Blockchain” adı verilen yeni zincirler eklemek için gereken yapıdır. Bu altyapı sayesinde kripto para uzmanları Ardor ağının kullanımına gelecekte büyük talep olabileceğini ifade etmektedir. Bu yüzden ARDR coin yatırımı yüksek kazanç sağlayan bir yatırım tercihi olabilir. 

  ARDR Coin Fiyatı Ne Kadar?

  Kripto para borsalarında güncel olarak 1 ARDR fiyatı %ardor+try% TL. Döviz cinsinden ise %ardor+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Ardor Coin 24 saatte %ardor+yuzde%.

  2021 yılında yükselişe geçen kripto para piyasasında ARDR coin fiyatı da tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştır. Geniş bir market değerine ulaşan kripto para ekosisteminde ARDR coin fiyatının yeniden zirve yapabileceği ihtimali yüksektir. Bu yüzden yatırımcıların portföylerinde ARDR coin bulundurmaları tavsiye edilmektedir. 

  Ardor (ARDR) Coin Nasıl ve Nereden Alınır?

  • 1. Adım: Ardor (ARDR) coin satın almak için listeleme yapan Binance, Huobi Global, Mandala Exchange, OKEx borsalardan herhangi birinin web sitesine girin.
  • 2. Adım: KYC bilgileri ile birlikte borsada ücretsiz hesap açın.
  • 3. Adım: Hesabınız aktif olunca para transferi yöntemini seçerek hesabınıza para gönderin. 
  • 4. Adım: ARDR coin satın almak için borsanın kripto para satın al menüsü üzerinden alım emri verin. 
  • 5. Adım: Hesabınıza geçen ARDR coinleri, borsada veya soğuk cüzdanlarda depolayabilirsiniz. 

  Avantajları Neler?

  Ardor (ARDR) Coin avantajları şunlardır:

  • ARDR coin, işlemsel değer birimleri olarak kullanılan tüm alt zincirler için güvenlik sağlar.
  • ARDR coin, ağ işlevleri için ödeme yöntemi olarak hizmet eder.
  • Stake etme özelliği sayesinde ARDR coin yatırımcılarına pasif gelir elde etme imkanı sunar. 

  Dezavantajları Neler?

  Ardor (ARDR) Coin dezavantajları şunlardır:

  • Borsalarda ve diğer online cüzdanlarda tutulan ARDR coinler hiçbir zaman tam anlamıyla güvende sayılmaz. Bu nedenle donanım cüzdanında saklanmayan ARDR coinlerin her zaman çalınma riski vardır. 

  Sonuç

  Ardor projesi, ucuz bir işlem ücreti tasarımı, çok zincirli mimarisi ve iş için optimize edilmiş akıllı sözleşmeleri destekleyen bir protokoldür. Proof-of-Stake (PoS) blok zinciri altyapısı oluşturan Ardor projesinin yerel kripto para birimi ARDR coindir. Kendi ağına sahip olan Ardor, 2021’de etkili bir fiyat performansı göstermiştir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle