Ünlü CEO’nun açıklamaları XRP Ordusunu kızdırdı

  Ripple ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki dava devam ederken, “XRP Army” (XRP Ordusu) adında bir topluluk oluşumu kuruldu. Galaxy Digital CEO’su Mike Novagratz, XRP Army’nin gerçekleri inkar ettiğini öne sürdü.

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple’a ve şirketin 2 üst düzey yöneticisine dava açtığında, XRP çok büyük darbeler aldı. Birçok borsa XRP’yi listelemeyi durdurdu, dava sürecinde Ripple bazı ortaklarını kaybetti. XRP bu süreçte 01,7 dolar ile dip noktasını gördü. Ancak son haftalarda XRP’nin istikrarlı bir yükseliş elde ettiği görülüyor. Bu nedenle de yatırımcılar ve XRP destekçileri, XRP’ye sadık olduklarını belirten paylaşımlarda bulunuyor.

  XRP Army, Desteğini Göstermek İçin Her Yolu Deniyor

  Dava sürecinde bir araya gelen XRP Army de XRP’ye sadık olduklarını her fırsatta dile getiriyordu. XRP Army, SEC ile Ripple arasındaki dava devam ederken XRP’nin bir menkul kıymet varlığı olmadığını vurguluyor. Bu nedenle bir süre önce XRP’yi delist eden kripto para borsaları üzerinde, XRP işlemlerinin tekrar başlatılması için XRP Army’nin bir baskısı bulunuyor.

  Tüm bunların yanı sıra XRP Army tarafından, Ripple’a karşı davayı başlatan SEC eski başkanı Jay Clayton ile SEC eski yetkilileri hakkında açıklamalar yapılıyor. Hatta bazı XRP destekçilerinin, asılsız ve kaynaksız iddialar ile komplo teorileri bile yaydığı iddia ediliyor. Ancak her ne kadar XRP Army kripto paraya desteğini gösteriyor olsa da Ripple’ı haksız bulan ve eleştiren ünlü isimler de bulunuyor.

  Novagratz’ın XRP’ye ve Ripple’a Bakış Açısı

  Galaxy Digital CEO’su Mike Novagratz, XRP Army’nin kendisine “Kasım 2020’deki seçimlerin meşruiyetinden şüphe duyan Donald Trump destekçilerini” hatırlattığını söyledi. Novagratz ayrıca XRP destekçilerinin gerçekleri görmezden gelme gibi bir tavırlarının da olduğunu öne sürdü.

  Novagratz, dördüncü en büyük kripto para birimine “token’ların çoğu Ripple’a ait olduğu için” ayrıca bir hayranlık duymadığını da ifade etti. Ayrıca XRP’nin son rallisinin de kendisi için bir anlam ifade etmediğini belirten Novagratz’ın Ripple’a 23 milyon dolardan fazla para yatırdığı da biliniyor. Novagratz bu yatırımının kendisi için “acı verici” olduğunu dile getirdi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle