Kripto Para

Analistten o altcoin için sert uyarı: 3 günde yüzde 65 düşebilir!

  Kripto para piyasasında ayı sezonunun sona erip ermeyeceği merak edilirken, birçok yatırımcı ve analistin yükseliş beklentileri de devam ediyor. Ancak ünlü analist Altcoin Sherpa, bir altcoin projesinde ciddi bir düşüş beklediğini dile getirerek yatırımcıları uyarıyor.

  Kripto para piyasası, Kasım 2021’de toplam değer olarak 3 trilyon dolar seviyesine kadar tırmandı. Öte yandan bu dönemde Bitcoin (BTC) 69 bin dolarla, Ethereum (ETH) da 4 bin 850 dolar ile ATH belirledi. Ancak şimdilerde Bitcoin ve kripto para piyasası, ATH bölgelerinden fazlasıyla uzakta. Analistler ve yatırımcılar yükseliş beklentileri ile kripto piyasasında kalmaya devam ederken, anonim analist Altcoin Sherpa’dan dikkat çeken bir uyarı geldi. Ünlü analist, bir altcoin projesi adına yatırımcıları uyardı.

  Analist Yatırımcıları Uyardı

  Daha önce dile getirdiği birçok başarılı tahmini ile dikkatleri çekmiş olan Altcoin Sherpa, Twitter’da yatırımcıları popüler Ethereum tabanlı Non Fungible Token (NFT) oyun platformu Axie Infinity (AXS) için uyardı. Axie’nin bir kilit açma sürecinde olduğunu belirten analist, yatırımcıların şimdilerde potansiyel ve yoğun bir satış baskısıyla karşı karşıya olduklarını öne sürdü. Analiste göre AXS fiyatı kısa vadede yüzde 65’ten fazla düşüş yaşayabilir.

  “3 Gün İçinde 3 Dolar Muhtemel”

  Altcoin Sherpa’nın işaret ettiği gibi TokenUnlocks verilerine göre de 3 gün içerisinde toplam AXS arzının yüzde 8’i, yani 21,5 milyon AXS token’ın kilidi açılacak. Bu gelişmeye dikkat çeken analist, “Tüm kilit açma işlemleri ele alındığında Axie’de 3 dolar muhtemel gözüküyor. Eğer bu işin içinde yer alıyorsanız dikkatli olun” sözlerini dile getirdi. CoinMarketCap verilerine göre analist söz konusu paylaşımı yaptığı sırada AXS fiyatı son 24 saatte gelen yüzde 1,35’lik değer kaybı ile 8,97 dolar seviyesinde işlem görüyordu.

  Yüzde 65’ten Fazla Düşüş Bekliyor

  Ünlü analist, AXS fiyatının 3 gün içinde kilit açma gelişmesine bağlı olarak gelebilecek satış baskısı karşısında 8,97 dolar seviyesinden 3 dolar seviyesine kadar gerileyebileceğini düşünüyor. Bu da yaklaşık yüzde 65’ten biraz daha fazla bir olası değer kaybına işaret ediyor. İlerleyen günlerde kilit açma süreci ve AXS fiyatı takip edilecek.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle