Kripto Para

ABD bankacılık düzenleyicilerinden Voyager’a ihtar!

  ABD bankacılık düzenleyici kurumları, iflas başvurusunda bulunan Voyager Digital’e ihtar verdi! Pek çok sorunun ortasında kalan şirket bu kez de müşterilerin fonlarınını FDIC sigortalı olduğunu öne sürdüğü yanıltıcı iddiaları ile gündemde. Düzenleyiciler, bu yanıltıcı iddiaların kaldırılmasını istediler.

  İflas başvurusunda bulunan kripto para borç veren şirket Voyager Digital’in sorunları bitmiyor! Amerika Birleşik Devletleri (ABD) bankacılık düzenleyici kurumları, yanıltıcı olarak iddia ettikleri müşteri fonlarının FDIC sigortalı olduğuna ilişkin beyanın Voyager Digital tarafından kaldırılmasını istedi.

  FDIC ve Fed Call Sigorta İddiaları Yanlış ve Yanıltıcı!

  Voyager Digital’in müşteri fonlarının sigortalı olduklarına dair web sitesi ve çeşitli mecralardaki ifadelerinin kaldırılması bizzat Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC) ve Federal Rezerv Sistemi Yönetim Kurulu tarafından istendi. İki kurumun ortak yayınladıkları mektupta, “Bu beyanlar yanlış ve yanıltıcıdır. Bugüne kadar sahip olduğumuz bilgilere dayanarak, beyanların büyük olasılıkla yanlış yönlendirildiği ve fonlarını Voyager’a yatırın ve fonlarına hemen erişimi olmaya müşteriler tarafından güvenildiği anlaşılmaktadır.” ifadeleri ile Voyager’ın FDIC tarafından sigortalandığı “yanlış ve yanıltıcı” olarak nitelendirildi.

  İki İş Günü İçinde Teyit İstendi

  Bankacılık düzenleyicileri Voyager’ın sigorta ile ilgili yanıltıcı ifadelerini kaldırmasını isterken, yayınladıkları mektubun şirket tarafından teslim alınması ardından iki iş günü içinde harekete geçilmesini istedi. Voyager’ın firmanın emrine uyduğunu ve gerekli düzeltmeleri yaptığını yazılı bir kanıtla sunmasını isteyen düzenleyiciler, “Bu teyit, Voyager’ın bu tür yanlış beyanları tespit etmek ve tespit etmek için üstlendiği tüm adımlar ve Voyager’ın yanlış beyanları web sitesinden, mobil uygulamasından ve Twitter hesaplarından kaldırmasına ilişkin sarf ettiği çabaları detaylandıracak” dediler.

  Voyager, Sam Bankman-Fried’in Teklifini Redddetti

  Voyager, Temmuz 2022 tarihli güncellemesi ile müşteri mevduatları için FDIC destekli sigorta sunanın olmadığını itiraf etmişti. Bunun yerine müşteri fonlarının MCB’de saklandığını belirtirken, MCB’nin FDIC sigortalı olduğu ve bunun Voyager mevduatlarını da kapsadığını açıkladı. FDIC ise kendi şirketine soruşturma yaparak bu kapsamın detayını araştırdı ve kapsamın iddianın aksine Voyager’ı içermediğini ortaya koydu.

  Öte yandan FTX ve Alameda’dan Voyager’a satın alma teklifi iletişmişti. Şirket avukatları ise iletilen teklifin müşterilere zarar verebileceği iddiası ile reddedildiğini açıkladı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle