Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 19 Temmuz 2022

  Kripto para piyasasında yüzleri güldüren yükseliş hareketinden sonra yatırımcılar basına yansıyan haberleri yakından takip ediyor. En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatındaki yükselişin ardından popüler altcoinlerde de inişli çıkışlı bir fiyatlama görülüyor.

  19 Temmuz 2022 Salı gününde BTC ve popüler altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  İsveç Enerji Bakanı Khashayar Farmanbar, BTC madencilerini kızdıracak açıklamalarda bulundu. İsveç’te elektriğin Bitcoin madenciliğinden daha faydalı bir şey için kullanılması gerektiğini dile getiren bakan, “Dürüst olmak gerekirse Bitcoin’den daha faydalı şeyler için enerjiye ihtiyacımız var” dedi. 

  Kripto para basınında sık sık gündem olan Singapur, TerraUST-LUNA ve Three Arrows Capital’ın iflas etmesinden sonra kripto sektörüne temkinli yaklaşıyor. Singapur Merkez Bankası’ndan yapılan açıklamada kripto para düzenlemelerinin yolda olduğu mesajı verildi. 

  ABD Etik kurulu, 1.000 ABD doları üzerinde değere sahip NFT’lerin yöneticiler ve kamu görevlileri tarafından beyan edilmesi şartını başlattı. NFT’lerin menkul kıymet olabileceği ve beyan edilmesi gerektiği vurgulanırken bu gelişme kripto para dünyası adına olumlu karşılandı.

  Altcoinlerde ise kripto para borsası BitGo, NEAR projesi ile ortaklık kurduğunu açıkladı. BitGo Ürün Başkan Yardımcısı Nuri Chang’in duyurduğu ortaklık için “İşimizin doğası gereği, tüm sektördeki tüm önde gelen blok zincirlerini yakalamak ve desteklemek bizim için gerçekten önemli. BitGo olarak NEAR ekosistemini desteklemeye istekliyiz.” ifadelerini kullandı. 

  Merkeziyetsiz finans protokolü Lido Finance, son duyurusunda katman 2 çözümleri için hizmet vermeye başlayacağını açıkladı. “Ethereum ölçekleniyor ve Lido da aynı şeyi yapıyor. Büyüyen L2 DeFi ekosisteminde stETH’nin genişletilmesinden başlayarak, Lido’nun L2 için genişleme planlarımızı açıklamaktan mutluluk duyuyoruz.” Bu duyuru altcoin yatırımcılarını heyecanlandırmaya yetti. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Güncel borsa verilerine göre BTC fiyatı konsolide olmaya devam ederken 22.104 dolarlı seviyelerden işlem görüyor. Lider altcoin ETH’deki yüzde 5’in üzerinde oranında yükseliş yatırımcıların yüzünü güldürüyor. Popüler altcoinlerde BNB, ADA ve DOGE fiyatlarında kademeli artış görülürken SOL coin yüzde 12 oranında artarak yatırımcılarını sevindiriyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle