Kripto Para

Adalet Bakanlığı’ndan Thodex ve VeBitcoin Açıklaması!

  Adalet Bakanlığı Sözcüsü Ertuğrul Çekin, yerli kripto para borsalarındaki dolandırıcılık iddialarına yönelik dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Thodex ile VeBitcoin borsaları hakkında soruşturma kapsamına ve eldeki verilere değindi…

  Türkiye’de son dönemde yerli kripto para borsalarının başrolünde olduğu enteresan olaylar gündeme geliyor. Son günlerin en çok konuşulan konusu haline gelen Thodex kripto para borsası ile VeBitcoin kripto para borsasının dolandırıcılık iddiaları hakkında yeni gelişmeler yaşanıyor. 

  Son olarak Adalet Bakanlığı Sözcüsü Ertuğrul Çekin, düzenlediği basın toplantısında bu konu hakkında dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Dikmen Hakim Evi’nde gerçekleştirilen basın toplantısında kameraların karşısına geçen Ertuğrul Çekin, son dönemde en çok konuşulan ve merak edilen konulara dikkat çekti.

  Thodex ve VeBitcoin Soruşturmasında Son Durum

  Yerli Bitcoin ve kripto para borsaları Thodex ile VeBitcoin soruşturmaları kapsamında toplam 10 kişinin tutuklandığı Ertuğrul Çekin tarafından duyuruldu. Yerli kripto para borsalarına yönelik yürütülen soruşturmalara dair kritik açıklamalarına devam eden Adalet Bakanlığı Sözcüsü, çok sayıda vatandaşın mağduriyet yaşadığını dile getirdi. 

  Dolandırıcılık iddialarının hedefinde yer alan Thodex ve VeBitcoin borsaları hakkında İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı ve Muğla Cumhuriyet Başsavcılığınca derhal soruşturma başlatıldığı belirtildi. Thodex’in sahibi Faruk Fatih Özer hakkında Sulh Ceza Hâkimliği tarafından tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarıldığının altı çizildi. Kripto para basınının yakından takip ettiği gelişmelerle ilgili son durum detayları paylaşıldı. 

  Soruşturma Kapsamına 10 Kişi Tutuklandı 

  Thodex’in sahibi Faruk Fatih Özer’in kırmızı bültenle yurt dışında aranmaya devam ettiğini kaydeden Ertuğrul Çekin, tutuklamalarla ilgili şunları söyledi: “Aynı soruşturma kapsamında dün itibariyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğinin kararı ile 6 şüpheli tutuklanmıştır. Vebitcoin soruşturması ise Muğla Cumhuriyet Başsavcılığınca sürdürülmektedir. Bu soruşturma kapsamında 4 şüpheli, nitelikli dolandırıcılık suçundan tutuklanmıştır.”

  Kripto para sektöründe büyük ses getiren yerli borsaların dolandırıcılık vakaları, yerli kripto para yatırımcıları tarafından da büyük bir endişe ile takip ediliyor. Bu süreçte Thodex ve VeBitcoin borsaları gibi kripto para işlemlerini durdurma kararı alan diğer firmalarla ilgili incelemeler devam ediyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle