Kripto Para

Yerli borsa Vebitcoin kapandı! CEO’su gözaltına alındı

  Türkiye kripto para sektörünün gündeminde yerli kripto para borsalarının durumu yer almaya devam ediyor. Thodex borsasından sonra bu sefer de Vebitcoin platformu bakıma alındı ve para çekme işlemlerini durdurdu…

  Türkiye’deki kripto para kullanıcılarının tercih ettiği yerli Bitcoin ve kripto para borsalarından biri olan Vebitcoin platformundan şok açıklama geldi. Borsa resmi internet sitesi ve sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı açıklamada finansal olarak zor durumda olduğunu duyurdu. Vebitcoin kripto para borsasının bu nedenle tüm faaliyetlerini durdurduğu açıklandı. 

  Bu duyurunun üzerine Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) Başkanlığı, faaliyetlerini durduran borsanın Türkiye’deki finansal kuruluşlardaki hesaplarını bloke etti. Muğla merkezli Vebitcoin.com finansal açıdan zor durumda olduğundan dolayı işlemlere son verirken, yatırımcılar da endişeli bir bekleyiş içine girdi. 

  Vebitcoin Faaliyetlerini Durdurma Kararı Aldı 

  Yerli kripto para piyasasında çok sayıda kullanıcısı bulunan Vebitcoin platformu tüm işlemleri dondurdu. Thodex borsasının bakıma alındığını açıkladığı geçen 20 Nisan’da gece yarısında Vebitcoin de bakıma alındığı öğrenildi: “Son dönemde kripto para sektöründe yaşanan gelişmelerden dolayı işlemlerimizde beklenenden çok daha fazla bir yoğunluk meydana geldi.” açıklaması yapıldı. 

  Vebitcoin platformunun kullanıcılarına yönelik açıklamasında şu ifadelere yer verildi: “Bu durumun finansal alanda şirket olarak bizi çok zorlu bir sürece sürüklediğini üzülerek belirtmek isteriz. Tüm düzenlemeleri ve hak taleplerinizi gerçekleştirebilmek adına faaliyetlerimizi durdurma kararı aldık. Size en yakın sürede bilgilendirme sağlayacağız.”

  Vebitcoin CEO’su Gözaltında

  Yaşanan bu gelişmelerin ardından yerli kripto para alım satım platformu Vebitcoin CEO’su İlker B.’nin Muğla’nın Menteşe ilçesindeki villası basıldı. Villaya girmeye çalışan 2 kişi, ihbar üzerine harekete geçen jandarma tarafından yakalandı. Vebitcoin borsasında hesapları bulunan yatırımcı oldukları öğrenilen 2 kişi ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı. 

  Olayın ardından villadan çıkarak ailesi ile birlikte ilçe merkezindeki evine taşınan Vebitcoin CEO’su İlker B. dün akşam saatlerinde gözaltına alındı. Polis tarafından emniyet merkezine getirilen İlker B. hakkındaki soruşturmanın devam ettiği öğrenildi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle