PancakeSwap (CAKE) fiyatı 30 günde yüzde 1.463 yükseldi

  Altcoin piyasasında merkeziyetsiz borsa (DEX) alanına yeni gelen yatırımcıların etkisi yakından takip ediliyor. Büyük işlem hacimlerinin görülmesiyle birlikte PancakeSwap (CAKE) fiyatı uçuşa geçti…

  Kripto para borsalarından gelen güncel verilere göre 2020 yılı sonlarında piyasaya sürülen PancakeSwap (CAKE) rekor kırdı. Şu anda 444 milyon dolardan fazla günlük işlem hacmi elde eden kripto paranın merkeziyetsiz borsa (DEX) alanında ünü her geçen gün artıyor. Günlük işlem hacmine göre üçüncü en büyük DEX olmayı başardı.

  PancakeSwap (CAKE) fiyatı, bu yükseliş ivmesi ile birlikte popüler rakip SushiSwap’i kabaca 25 milyon dolar geçerek geride bırakmasıyla dikkat çekti. Kripto para yatırımcılarının tanıdığı akıllı sözleşme platformu olan Binance Smart Chain üzerinden kullanıcılara sunulan PancakeSwap (CAKE) öne çıkmayı sürdürüyor.

  İşlem Ücretlerinde Ucuz Alternatif

  Kripto para yatırımcılarına en büyük Ethereum işlem ücretleri ile uğraşan Uniswap’e göre çok daha ucuz bir alternatif sunmasıyla tanınıyor. PancakeSwap (CAKE), Ethereum altyapısını kullanmadığı için yerel ERC-20 varlıklarına erişim imkanı sağlamasa da tercih ediliyor. Çünkü PancakeSwap, bunun yerine Binance Smart Chain üzerine inşa edilen BEP-20 varlıklarını içeriyor.

  Popüler kripto para analistleri, PancakeSwap (CAKE) projesine karşı duydukları hayranlığı sık sık dile getiriyor. Fakat uzmanlar yatırımcılara DEX’in astronomik değer artışının bir aldatmaca olup olmadığını görmeleri için beklemeleri gerektiğini tavsiye ediyor. Son olarak kripto para analisti Nicholas Merten de bu konuya dikkat çekti.

  DEX Projeleri Balon Mu?

  Binance Smart Chain ekosistemine hakım olunmasını olumlu bir gelişme olarak gören Merten şunları ifade etti: “Bu alana daha fazla rekabet geldiğini görmek gerçekten güzel, her gün işlem yapan kullanıcılar için çok daha uygun bir şey, bunu söyleyebilirim. Ve dürüst olmalıyım, bu treni kesinlikle kaçırdım.”

  Yatırımcıların bu alanda abartıya kapılmamasını ve daha fazla likiditeyi takip etmelerini tavsiye eden Merten şunları ekledi: “Binance Smart Chain gelişirken bunun şekillendirildiği tek şeyin, potansiyel bir rezerv varlık olarak BNB token’ı için gerçekten büyük bir destek görevi görmesi olduğunu söyleyeceğim. Tıpkı Ethereum ekosistemi için ETH’nin rezerv varlığı olması gibi.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle