Kripto Para

Kripto destekçisi senatörden SEC Başkanı’na mektup var

  Kripto paralar konusunda destekçi bir tavır ortaya koyan ABD’li Senatör Pat Toomey, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler’e bir mektup yazdı. Toomey, mektubunda Gensler’den “hangi dijital varlıkların menkul kıymet olduğu” konusunda netlik getirilmesini istedi.

  ABD’de kripto paralar konusu hala tam olarak anlamlı ve sağlam bir zemine oturtulabilmiş değil. Bu konuda ABD’de çalışmalar sürüyor ve kripto paralara yaklaşım konusunda da fikir ayrıkları görülmeye devam ediyor. Son olarak, savunma bütçesi yasa tasarısına kripto para hükmünün dahil edilmesiyle birlikte kripto para konusunu gündeme getiren ABD’de, kripto para destekçisi olarak bilinen Senatör Pat Toomey, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler’e yazdığı mektupla bu konuyu gündeme taşıdı.

  “Hangi Dijital Varlıklar Menkul Kıymettir?”

  Pat Toomey, Gensler’e yazdığı mektubunda aslında ABD’de bir süredir gündemde olan bir konuyu değerlendirmiş oldu. Senatör, SEC Başkanı’nda “hangi dijital varlıkların menkul kıymet olduğu” konusuna bir netlik getirmesini talep etti. SEC Başkanı Gensler, daha önce yapmış olduğu bir açıklamasında, kripto paraların çoğunun menkul kıymet olduğunu ifade etmişti. Ancak SEC’nin bu konuda, somut olarak şimdilik sadece Ripple ile bir dava içinde olduğu da biliniyor.

  “SEC Olasılık Tahmini Sunmaktan Fazlasını Yapmalıdır”

  Senatör Pat Toomey, mektubuna Gary Gensler’in 14 Eylül tarihinde Senato Bankacılık Komitesi önünde verdiği ifade için teşekkür ederek giriş yaptı. Toomey, SEC’nin kripto para dünyasındaki yaptırım düzenleme stratejilerini “ne yazık ki” benimsediğini dile getirdi. Toomey, SEC Başkanı’nın “herhangi bir kripto para borsasının menkul kıymet niteliği olan bir varlık listelemiyor olması ihtimalinin uzak olduğu” şeklindeki açıklamasına ilişkin olarak “SEC, olasılık tahmini sunmaktan fazlasını yapmalıdır” sözlerini dile getirdi.

  Toomey, Gensler’e Bazı Sorular Sordu

  Mektubunda Toomey, ayrıca Gary Gensler’e bazı sorular da yöneltti. Toomey, sorduğu sorulara gelecek olan cevapların, gelecek vaat eden teknolojilerin mevcut yasa ve yönetmelikleri konusunda düzenleme netliği kazandıracağını savundu. Pat Toomey, SEC Başkanı’na yazdığı mektupla dikkatleri çekerken bir de yaptığı açıklamayla dikkat çekti. Toomey, Twitter hesabından şu ifadelere yer verdi:

  Çin’in Bitcoin ve kripto paralar üzerindeki baskıcı tehdidi, ABD için büyük fırsat

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle