Kripto Para

BBVA müşterileri için BTC hizmeti başlatıyor!

  Avrupa’nın en büyük bankalarından BBVA kripto para sektöründeki hamlelerine devam ediyor. Dünyaca ünlü banka, İsviçre’deki müşterilerine kendi altyapısını kullanarak Bitcoin’e yatırım yapma fırsatı sunmaya başlayacak…

  Avrupa’nın dört bir yanında şubeleri bulunan BBVA, kripto para sektörüne yönelik yeni bir hamleye imza attı. Dev bankanın duyurusunda özel bankacılık müşterilerinin 21 Haziran tarihinden itibaren kripto para hizmetinden yararlanabilecekleri açıklandı. İsviçre’deki müşterilerin faydalanabileceği bu hizmet sayesinde kullanıcılar İsveç frangı, euro ve dolar gibi paraları Bitcoin’e dönüştürebilecekler.

  Bitcoin’e yatırım yapmak isteyen BBVA müşterileri, kişisel portföylerine entegre edilen dijital cüzdan sayesinde Bitcoin alım satım işlemleri yapabilecekler. Bankacılık devi bu hamlesini duyururken, kripto paralar ile diğer geleneksel finans varlıklarını aynı standartlara almayı başardı. Böylelikle her iki varlık türü de aynı platform üzerinden alınıp satılabilecek ve yatırım amaçlı tutulabilecek.

  BBVA Kendi Altyapısını Kullanacak

  İsviçreli müşterilerinin kripto para yatırımı yaparken varlıklarını güvende tutmak için herhangi bir farklı şirket ile anlaşma sağlamayan BBVA, sektördeki tüm dikkatleri üzerine çekti. Bankacılık devi buna göre kripto para yatırımı yapan müşterilerinin varlıklarını kendi custody hizmetini dahil ederek koruyacak.

  BBVA müşterileri, kripto para sektöründe kullanılan Coinbase ve Binance gibi borsalarda olduğu gibi BBVA alt yapısını kullanarak kripto para işlemleri yapabilecek. Edinilen bilgilere göre haftanın her günü 24 saat boyunca işlem yapma özgürlüğü sunulacak. Kripto paraların geleceğine inanan BBVA bankası, ilerleyen aylarda bu hizmeti Avrupa’nın diğer ülkelerine de genişletmeyi planlıyor

  Geleneksel Bankadan BTC Adımı

  Bankacılık sektörünün en köklü ve büyük firmalarından olan BBVA, bu hamlesi ile kripto para sektörüne yönelik bir hamle daha yapmış oldu. Kripto para sektörünün harika bir geleceğe sahip olduğunu vurgulayan bankacılık devi Bitcoin için bir trading ve custody hizmeti üzerinde çalıştığını da belirtmişti. Banka, blockchain teknolojisini 5 yıldan fazla bir süredir araştırmasıyla tanınıyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle