Kripto Para

Dev banka portföyüne Bitcoin ekledi

  ABD merkezli bankacılık devi de Bitcoin dünyasına adımını attı. Uzun bir süredir söylenti halinde kalan Morgan Stanley’in Bitcoin fonu, nihayet netlik kazandı ve gerçeğe dönüştü…

  ABD yatırım bankası Morgan Stanley, Bitcoin’e yatırım yapma konusunda yeni hizmetlerini duyurdu. Lider kripto para birimine olan kurumsal ilgiye karşı kayıtsız kalmayan banka, BTC yatırımı için kurumsal fon listesini güncelledi. Bu gelişme kripto para basınında geniş yankı bulurken, Bitcoin destekçilerinin de yüzünü güldürdü.

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna (SEC) başvuru yapan dev banka, 12 kurumsal portföy için Bitcoin yatırımını devreye soktu. Başvuru metninde belirtilen “Yatırım Politikaları ve Stratejileri” bölümünü güncelleyen Morgan Stanley, bu kapsamda kurumsal müşterilerine BTC yatırımı imkanı sunacak.

  Bitcoin İçerebilecek Fonlar Listelendi

  Bitcoin vadeli işlemlerine yatırım yapan fonların, bunu Cayman Adaları yasalarına göre muaf tutulmuş bir şirket olarak yan kuruluş aracılığıyla yapacağı belirtildi. Bankanın açıklamasına göre bu fonlar içinde bazen hiç Bitcoin de olmayabileceği maddesi dikkat çekti. Avantaj portföyü, Asya fırsat portföyü, Counterpoint Global portföyü, fırsat portföyü geliştirme gibi fonlarda BTC yatırımı yapılabilecek.

  Bunların dışında küresel avantaj portföyü, küresel kalıcı portföy, büyüme portföyü, küresel fırsat portföyü, başlangıç portföyü, uluslararası avantaj portföyü de liste içinde yer aldı. Morgan Stanley yatırım bankasındaki kurumsal BTC yatırım hizmetinin duyurulmasının ardından bu fonlara gösterilen ilginin de arttığı belirtildi.

  Bitcoin’e Kurumsal Talep Artıyor 

  ABD merkezli dev yatırım bankası Morgan Stanley, kurumsal müşterilerinden gelen talepler doğrultusunda 12 farklı fon için Bitcoin yatırımını mümkün hale getirdi. Bunun yanı sıra bankanın kripto para piyasasına yönelik hamleleri sadece bununla sınırlı kalmadı.

  Elde edilen bilgilere göre Morgan Stanley’in Güney Kore’nin popüler borsalarından Bithumb üzerinde büyük bir hisse satın aldığı iddia edildi. Banka ayrıca Bitcoin’i doğrudan Counterpart Global yatırım kolu aracılığıyla satın almayı düşündü.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle