Kripto Para

Çok konuşulan o şirket BTC alım fırsatını yine kaçırmadı

  Bitcoin (BTC) yatırımları ile adını geniş kitlelere duyuran MicroStrategy şirketi, geçen hafta yaptığı alımları açıkladı. Michael Saylor, resmi X hesabından şirketin kasasında ne kadar BTC tuttuğunu duyurdu.

  Kripto para dünyasında adından sık sık söz ettiren MicroStrategy, en büyük kripto para BTC yatırımlarıyla dikkat çekiyor. Michael Saylor’un kurucusu olduğu şirket, 2021 yılının son aylarından beri kademeli olarak BTC alımı yapıyor. İş zekası alanında faaliyet gösteren şirket, geçtiğimiz haftadan beri konsolide olan BTC’deki alım fırsatını kaçırmadı.

  Kripto para basınında gündem olan bilgilere göre MicroStrategy 15 Şubat – 25 Şubat tarihleri arasında BTC alımı yaptı. Şirketin ortalama 51 bin 813 dolar fiyattan yaklaşık 3 bin BTC daha satın aldığı belirtildi. Şirketin geçen haftada BTC alımlarına toplamda 155,4 milyon dolar nakit harcadığı ortaya çıktı.

  MicroStrategy Rezervine 3 Bin BTC Daha Ekledi

  Kripto para topluluğunun yakından tanıdığı isimlerden Michael Saylor, resmi X hesabından şirketinin BTC alımıyla ilgili paylaşımda bulundu. BTC destekçisi ünlü milyarder, geçen hafta satın aldıkları 3 bin BTC için 155,4 milyon dolar ödediklerini açıkladı. Saylor’un bu hamlesi, kripto para destekçilerinin beğenisiyle karşılandı.

  Uzun süredir BTC biriktiren MicroStrategy’nin kasasında ne kadar Bitcoin tuttuğu merak ediliyor. Michael Saylor, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda “MicroStrategy, Bitcoin başına ortalama 51.813 dolar fiyatla yaklaşık 155 milyon dolar karşılığında ek 3.000 BTC satın aldı.” duyurusunun ardından merak edilen sorunun yanıtını verdi.

  MicroStrategy’nin Sahip Olduğu Toplam BTC Ne Kadar?

  Boğa piyasasının en çok konuşulan şirketlerinden biri olan MicroStrategy, uzun zamandır yaptığı BTC yatırımlarının karşılığını almaya başladı. BTC fiyatındaki yükselişle gündemden düşmeyen şirketin rezervindeki toplam BTC sayısı ve ne kadar potansiyel kâr elde ettiği merak ediliyor. Saylor, resmi X hesabından yaptığı paylaşımda şirketin 193 bin BTC’ye sahip olduğunu duyurdu.

  MicroStrategy kurucusu Michael Saylor’un paylaşımında “25.02.2024 itibarıyla, MicroStrategy şu anda Bitcoin başına ortalama 31.544 dolar fiyatla yaklaşık 6.09 milyar dolar karşılığında satın alınan 193.000 BTC’yi elinde tutuyor.” ifadeleri öne çıktı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle