Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 10 Temmuz 2021

  Kripto para piyasasında inişli çıkışlı bir gün devam ederken, Bitcoin fiyatındaki belirsizlikler sürüyor. BTC boğaları ve ayıları arasındaki savaş son dönemde 30 bin dolar desteğine yakın seviyede sürüyor. Kripto para piyasasının geneli de BTC fiyatındaki değişimlere göre pozisyon alıyor.

  10 Temmuz Cumartesi gününde Bitcoin ve altcoin fiyatlarını etkileyen gelişmeler ile önemli fiyat hareketlerini özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Bitcoin destekçisi Michael Saylor'un firması MicroStrategy önemli bir firma olarak gösterilen Capital International şirketinden rekor yatırım aldı. Şirketin yaptığı alımla birlikte hisseler yüzde 2,5 seviyesinde değer kazandı. MicroStrategy 3,8 milyar doların üzerinde Bitcoin tutuyor ve daha fazla alım yapmak için hazırlanıyor. 

  Son dönemde TikTok fenomenleri kripto paralarla ilgili tavsiyeler içeren paylaşımlar yapmalarıyla gündeme geliyordu. Sosyal medya platformu bunun üzerine aldığı karar neticesinde TikTok fenomenlerini spekülatif paylaşımlarda bulunmalarını yasakladı.

  Bitcoin faaliyetinin yavaşladığını açıklayan analist William Clemente, zincir üstü verilerin yüksek oranda olumlu belirtti. Clemente, zincir üstü verilerde dikkate alınması gereken noktalara baktığında, düşüşe işaret eden bir verinin olmadığını söyledi. Ancak bu paylaşım, kripto para piyasasında önemli bir değişim görülmediği için yatırımcılar tarafından dikkate alınmadı. 

  BTC fiyatında yüzde 50’lik düşününü tahmin eden Guggenheim Partners’ın kurucusu Scott Minerd, kripto para piyasasının geçen yılki parabolik yükselişine dikkat çekti. Deneyimli analist, bu yükseliş yüzünden BTC’deki düzeltmelerin devam edebileceği konusunda uyarılarda bulunarak yatırımcıları korkuttu.

  Benzer şekilde Bitcoin yatırımcılarını uyaran kripto para trader'ı Keith Wareing, piyasada oluşması muhtemel düşüş senaryosu konusunda açıklama yaptı. BTC grafiğinde ters fincan kulp modelinin oluşmasıyla birlikte analist 24 bin dolara kadar düşüş olabileceğini söyledi.

  Öte yandan popüler blok zinciri izleme hesabı Whale Alert tarafından yayınlanan bir tweet, Coinbase borsasının büyük çaplı XRP transferi yaptığını ortaya koydu. ABD merkezli en büyük dijital borsa Coinbase 38,4 milyon dolar değerinde XRP transfer etti.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri 

  Kripto para borsalarından alınan güncel verilere göre BTC fiyatındaki son 24 saatlik değişim yüzde 1 oranında artış gösteriyor. Bununla birlikte en büyük kripto para biriminin fiyatı 33.869 dolardan işlem görüyor. Altcoinlerde ise düşüş eğilimleri görülürken en fazla kayıp yüzde 4’ün üzerinde gerileyen Uniswap (UNI) oldu. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle