Kripto Para

ABD eyaletinde madencilik yasasını onayladı

  Bu ayın ilk günlerinde Kentucky eyalet milletvekilleri tarafından onaylanarak madencilik faaliyetlerine teşvik ve vergi indirimi konularını gündeme getiren yasa tasarıları Kentucky valisi tarafından imzalandı. Enerji yoğunluklu çalışan alanlara teşviki öngören yasaların temmuz ayında yürürlüğe girmesi bekleniyor.

  Son dönemde artışını hızlandıran ve büyük bir fiyat yükselişi yaşayarak zirveye ulaşan Bitcoin’e yeni bir kapı açıldı. ABD’nin batı birimi olan Kentucky bölgesinde yer alan eyaletinde teşvikler ile temiz enerji kullanımı arttıracak ve madencilik faaliyetlerinde vergi indirimi sağlayacak yeni yasalar imzalandı.  Kripto para birimi madenciliği ve teşviklerine yönelik olarak hazırlanan iki ayrı yasa tasarısı eyaletin milletvekilleri tarafından onaylanmasının ardından geçtiğimiz günlerde Vali Andy Beshear tarafından da imzalandı.

  Eyalet Valisi Andy Beshear tarafından da imzalanan iki ayrı yasa tasarısının maddeleri arasında temiz enerji kullanımı, enerji kullanımına yönelik teşvik ve yürütülen madencilik faaliyetlerinde sağlanacak vergi indirimi yer alıyordu.  Yetkili organlar tarafından kabul edilen yasa tasarılarının yürürlüğe girmesi beklenirken, tasarıların kripto madencileri enerji yoğun şirketler ile bir araya getirme çabası olarak değerlendirildi.

  Madencilik yasası temmuz ayında yürürlüğe girecek

  Madencilik faaliyetlerine teşvik ve vergi indirimi sağlaması beklenen yasa tasarıları ile eyaletlerin yeni madeni para basma ve kripto madencilere yönelik işlem blokları kurma gibi faaliyetler gerçekleştiren şirketlerin enerjileri ile doğru orantılı olarak kripto para piyasasında yer alması özendirilmeye çalışılıyor. Geçtiğimiz ayın son günlerinde tanıtılan yasa tasarıları önündeki uzun bir döneme ışık tutuyor. Temiz enerji kullanımını arttırması beklenen yasa tasarılarının şubat ayında tanıtılması sonrası 1 temmuz tarihinde yürürlüğe girmesi bekleniyor. 

  Yasa Tasarıları Önceki Vergi İndirimlerine Uyuyor

  Kentucky eyalet merkezli bir haber kaynağından ulaşılan bilgiye göre, eyalet milletvekilleri tarafından onaylanarak valiye gönderilen ve imzalanan yasa tasarılarının daha önce teklif edilen temiz enerji kullanımına yönelik yasalar ile uyumlu olduğu belirtildi. Teknoloji şirketlerin de içinde olduğu birçok alan için vergi indirimi ön gören tasarılar, şubat ayı içerisinde çalışmaları tamamlanan iki yeni tasarının teşvik ve indirim önerileri ile benzerlik gösteriyor.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle