ZCash (ZEC) Coin Nedir? Nasıl Alınır?

  Adres bilgilerini ve transferlerini güven altına almak isteyenlerin yakın takibindeki ZEC Coin ile ilgili kullanıcıların merak ettiği bir çok soru bulunuyor. Bu yazımızda ZEC Coin nedir, nasıl alınır, avantajları, dezavantajları neler, analistlerin onun hakkındaki yorumları neler detaylıca cevapladık! 

  ZCash (ZEC) Coin Nedir?

  ZCash (ZEC) Coin, gizliliğe odaklanan bir kripto para birimi olarak bilinir. Z-K Snark teknolojisine sahip olan ZEC Coin, kullanıcılara ve işlemlere ait hassas bilgileri açığa vurmadan işlemleri gerçekleştirebilmeyi sağlayan bir blockchain ağıdır. Diğer yandan transfer işlemlerinin de gizlilik içinde yapılabilmesini sağlar. Gönderim adresini ve miktarını gizleyen ZEC Coin, güvenli işlemleri tercih eden kurumsal yatırımcı kitlesine hitap eden bir projedir. 

  Projenin Amacı ve Whitepaper

  ZCash (ZEC) Coin projesinin amacı yatırımcılara isteğe bağlı anonomliği yaratma hakkı sunmaktır. ZEC Coin ile işlem yapan bir kişi kendi kimliği yerine anonim kimlik kullanma hakkına sahip olur. BTC ve ETH gibi kripto para işlemleri üzerinden erişilemeyen, bilgileri görüntülenemeyen kimliklerin yaratılması projenin temel amacıdır. Diğer yandan hızlı ve gizli transferi, kod tabanlı özel transfer modelinin sunmak projenin diğer amaçlarıdır. Proje hakkında ek bilgileri https://whitepaper.io/coin/zcash linkinden ulaşılan Whitepaper’dan öğrenebilirsiniz.

  ZEC Coin Yorum

  ZEC Coin hakkında analist ve yatırımcı yorumları pozitif görüşleri içerir. Analistler özellikle kurumsal yatırımcı kitlesinin en erken dönemde ZEC Coin’i benimsediklerini ifade ediyorlar. Kurumlar ise ortaklık bilgilerini gizli tutmak adına ödemlerini, ZEC Coin ile transferi seçerek yaptıklarını belirtmişler. ZEC Coin’in birden fazla kripto para ile takas olduğunu bu yüzden gizli transferi alanın dilediği kripto para biriminde çevrimi zaten sağladığını açıklamışlar.

  ZCash Coin Geleceği 

  Analistler ZEC Coin’in kısa vade ardından fiyat gerilemesi yaşayabileceğini belirttiler. Analistlere göre ZEC Coin 2021 senesi Mayıs ayını değer kaybı etkisiyle, 130 dolar ile 135 dolar bandı arasına gerileyerek kapatabilir.

  Analistler, ZEC Coin’in 2021 senesin Haziran sonunda 145 dolar ile 150 dolar bandı arasında olabileceğini belirttiler. 2021 sene sonunda ise 160 dolarlık fiyat değerine yükselişi beklediklerini açıkladılar.

  ZCash (ZEC) Coin Fiyat

  Alınan en güncel verilere göre 1 ZEC coin fiyatı %zcash+try% TL. Döviz cinsinden ise %zcash+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, ZCash fiyatı 24 saatte %zcash+yuzde%.

  ZEC Coin fiyatı, piyasasının karamsar veya pozitif havasına bağlı olarak her an değişim yaşayabilir. Anlık fiyat takibi yapılmadan yatırıma ilişkin karar verilememelidir.

  ZCash (ZEC) Coin Nasıl Alınır?

  ZCash (ZEC) Coin almak için izlenen adımlar şunlardır:

  • 1. Adım: ZEC Coin, Binance, Huobi Global, Gate.io gibi borsalarda işlemdedir. Borsalar arasından bir tercih yapılarak, borsaya giriş yapılır.
  • 2. Adım: Bu borsada hep açılışı ile birlikte KYC adımları izlenmeli ve tamamlanmalıdır.
  • 3. Adım: Aktifleşen borsa hesabına alım için para yatırılır.
  • 4. Adım: Hesap bakiyesi oluştuktan sonra borsadan ZEC Coin paritesinin bulunduğu işlem sayfasına gidilir.
  • 5. Adım: Bu bölümde o anki fiyattan veya daha uygun bir fiyat girişinden ZEC Coin satın alma emri iletilir.
  • 6. Adım: Satın alınana ZEC Coin’ler hesabın sanal cüzdanında, daha güvenli bir saklama tipi için ise donanım cüzdanda saklanır. 

  Adımlar doğru bir biçimde atıldığında ZEC Coin alımı sağlıklı şekilde tamamlanır.

  Avantajları Neler?

  ZCash (ZEC) Coin avantajları:

  • Anonim Kimlik: ZEC Coin ile alım-satım ve transfer yapanlar, kendilerine özel anonim kimlikleri oluşturma ve kişisel bilgilerini saklama şansına sahiplerdir.
  • Güvenlik: ZEC Coin ile yapılan işlemler sahipliği taşıyan kişi harici başka biri tarafından görüntülenemez ve yüksek güvenlik sağlanır.
  • İşlem Hızı: ZEC Con kripto para cüzdanları arasında sınır ötesine ve içine gönderilir. Bu işlem dakikalar içinde tamamlanırken, alım satımda emir onayları hızlı gelir. 
  • Düşük Masraf: ZEC Coin, sınır ötesine transferde geleneksel bankacılık işlemleri ile transferden çok daha düşük masrafları çıkarır.

  Dezavantajları Ne?

  ZCash (ZEC) Coin dezavantajları:

  • Merkeziyetsiz Finansta Tercih Düşüklüğü: ZEC Coin’in adı çok hızlı, gizli transferde, alım-satım işlemlerinde geçer. Pasif gelir elde etmek isteyen ve kredi almak isteyenler için diğer altcoinler kadar avantajlı bir yapıyı sunmaz.
  • Hacklenme Riski: ZEC Coin sanal cüzdan altında, kripto para borsalarının uğrama riski olan saldırılar ile aynı derece ilişkilidir. Donanım cüzdanda saklanarak korunması gerekir. 

  Sonuç

  ZEC Coin, kurumsal yatırımcı kitlesine daha yüksek oranda hitap eden ancak gizlilik protokollerini bireysel yatırımcılara da sunan kripto para birimidir. Özellikle gizlilik özelliği ile suç örgünlerinin sık kullandığı bir kripto para birimi olarak anılıyor. Transferler takip edilemediği için kara para transferleri için biçilmiş kaftan konumunda. Analistler onun 2021 senesi ikinci yarısında değer kazanabileceğini düşünüyorlar. Beklenen fiyat tahminlerini tabloya alırda, 2021 sene sonunda yatırımcılarına kazanç sunabilir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle