Popüler analist BTC ve ETH tahminlerini paylaştı!

  Twitter’da Rekt Capital takma ismi ile paylaşımda bulunan kıdemli analist, yaşanan son düşüş ardından rahatlama rallisi beklentilerini paylaştı. Takipçileri ile paylaştığı BTC ve ETH yorumları ile dikkat çeken analistin paylaştığı kritik seviyelere gözler çevrildi.

  Twitter’da “Rekt Capital” takma adı ile paylaşımlarda bulunan 327 bin takipçi sayısına sahip uzman kripto analisti, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) tahminlerini paylaştı. BTC için rahatlama rallisi yaşanabileceğini aktaran Rekt Capital, mevcut trendi etkileyebilecek kritik seviyelerin altını çizdi.

  Bitcoin’de Rahatlama Rallisi Beklentisi

  Lider kripto para birimini ele alan Rekt Capital, yaşanan son gerilemede BTC fiyatlarının 200 haftalık hareketli ortalamada bulunan destek bölgesini kaybettiğini ifade etti. Destek kırılsa bile kırılan dirence doğru bir rahatlama rallisi beklentisi paylaşan analist, önemli desteğin dirence çevrilebileceğini düşünüyor.

  BTC için 200 haftalık hareketli ortalamanın altını çizen analist, “Kripto para piyasalarında yaşanan düşüş ile birlikte Bitcoin fiyatlamasında oldukça büyük etkisi olan daha önce başarıyla test ettiği 200 haftalık hareketli ortalama seviyesinde bulunan destek bölgesini aşağı yönlü kırdı.  Kripto para birimindeki 200 haftalık hareketli ortalamanın altındaki haftalık kapanış, kırılmayı teyit edecektir. Bitcoin gerçekten 200 haftalık hareketli ortalamadan bir kırılmayı onaylarsa… O zaman 200 haftalık hareketli ortalamaya bir rahatlama rallisi ve onu yeni bir direnç bölgesine çevirmek mümkün olabilir. Bu arada 200 haftalık MA, 23.200 dolarlık fiyat seviyesini temsil ediyor.” dedi.

  “ETH 1.550 Dolara Kadar Düşebilir”

  Lider altcoin’de Ethereum’da düşüş yaşanabileceği sözleri ile analizine başlayan analist, düşüşe karşın toparlanma beklentisinde olduğunu söyleyerek iyimser bir yaklaşım sergiledi. Ethereum için 1.550 dolar seviyesine işaret eden Rekt Capital, “Ethereum 1.696 dolar seviyesini destek olarak başarıyla yeniden test etme çabasına giriyor. Kripto para birimi belirtilen bölgeden beklediği desteği bulursa fiyatı 2250 dolar seviyesine doğru bir yükseliş hareketi gösterebilir. Ancak ETH 1.696 dolar seviyesinin bulunduğu alanda haftalık olarak bir kapanış yaşarsa, aşağı yönlü fitil fiyatı 1.550 dolara kadar çekebilir.” ifadeleri ile beklentisini paylaştı.

  Kripto Piyasaları Sert Düştü

  Öte yandan FED açıklamaları ile kripto piyasaları sert düştü. Son yükselişte 25 bin dolara kadar ulaşan BTC fiyatı 21 bin dolar düzeylerine gerilerken, ETH fiyatı 1.600 dolar üzerinde işlem görüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle