Kripto Para

DOGE ile ödeme yapmak için 200 bin imza topladılar

  İnternet üzerinden Dogecoin yatırımcıları kampanyada 200 bin imza atıldı. Dogecoin yatırımcıları, dev alışveriş platformu Amazon üzerinden DOGE ile ödeme yapmak için imza kampanyasını sürdürüyor…

  Kripto para birimleri ile yapılan ödeme işlemlerinin giderek yaygınlaştığı günümüzde, bir hamle de kripto para kullanıcılarından geldi. Daha önceden şirketler ve kurumlar bu ödeme hizmetleri hakkında girişimde bulunurken bu sefer kripto para topluluğundan hamle gelmesi şaşırttı. Dogecoin (DOGE) kripto para birimi yatırımcıları ödeme yapabilmek için 200 binden fazla imza topladı. 

  Dünyanın en büyük elektronik ticaret platformlarından biri olan Amazon, henüz hiçbir kripto para ile ödeme kabul etmemesiyle gündeme geldi. Online platformda imza toplamaya imkan tanıyan Change.org üzerinde başlatılan imza kampanyasında DOGE kullanıcıları harekete geçti. Amazon üzerinde Dogecoin ile ödeme yapılabilmesi için 300 bin kişiye ulaşma hedefine adım adım yaklaşılıyor.

  Dogecoin Kampanyasının Amacı 

  Dört yıl önce Mark E. isimli bir Dogecoin destekçisi tarafından oluşturulan kampanya son dönemde büyük ilgi görmeye başladı. İmza kampanyasının başlatıcısı, kampanya metninde yenilik konusunda lider olan Amazon’un Dogecoin’in gücünü gören şirketlerin başında olması istendiği belirtildi. 

  Dogecoin kripto para birimini hızlı, ucuz ve stabil olarak tanımlayan kampanya katılımcıları, diğer büyük kripto para birimlere karşı avantajlarına dikkat çekiyor. Dogecoin büyük kripto paralara göre daha düşük transfer ücretiyle öne çıkıyor. Ayrıca kampanya metninde Dogecoin’in çeşitli işletme, kurum ve kişiler tarafından alım satım aracı olarak kullanıldığı bilgisi paylaşılıyor

  Dogecoin Kampanyasına Destek Artıyor

  Dört yıldır aktif olan imza kampanyasında 2 yıl öncesine kadar 20 bin civarında imza bulunuyordu. Üç ay önce 75 bin kişiye ulaşan kampanya katılımcılarının sayısı son dönemde çok büyük bir ilerleme kaydetti. Dogecoin fiyatının yükselmesi ve daha geniş kitleler tarafından tanınması da bu ilerlemede etkili oldu. Son iki ayda 200 bin kişinin üzerine çıkan Dogecoin kampanyasında 300 bin kişiye ulaşma hedefi devam ediyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle