Kripto Para

Bitfinex CTO’su BTC fiyatını etkiledi!

  Kripto para piyasalarında son günlerde sert düşüşler dikkat çekiyor. Hemen hemen her yatırımcının endişe ile bekleyişe geçtiği son dönemlerde, zaman zaman yukarı yönlü ataklar da yaşanabiliyor. Bu atakların birinin yaşandığı sırada kripto para borsası Bitfinex’in CTO’su tarafından yapılan açıklama, sert düşüşleri tetikledi.

  Kripto para piyasalarında günlerdir sert düşüşlerin yaşandığı görülüyor. 12 Mayıs tarihinde Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın Bitcoin (BTC) ile ilgili yapmış olduğu açıklamalar, yatırımcıların panik satışları yapmaya başlamasını tetikleyen ilk unsur oldu. Musk’ın paylaşımlarından sonra Çin’den gelen haberler, düşüşlerin çok daha fazla derinleşmesine neden oldu. Yatırımcılar bu nedenler ile sosyal medyada düşüşlerden sorumlu tuttukları kişilere öfkelerini dile getiriyor. Bu eleştirilerin hedefine bu kez de dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Bitfinex’in CTO’su Paolo Ardoino geldi.

  Bitfinex CTO’sunun Açıklamaları BTC’yi Etkiledi

  23 Mayıs Pazar günü, kripto para piyasalarında devam eden düşüş eğiliminde toparlanma hareketleri görüldü. Bitcoin, yaşanan sert düşüşlerde 30 bin dolar bandına kadar gerilemişti ve bu aşamadan sonra toparlanarak hızla yeniden 40 bin dolara kadar yükselmişti. 23 Mayıs tarihinde Bitcoin, gelen yeni düşüşler ile daha sonra tekrar 35 bin dolar bandına geriledi. Ancak Ardoino’nun yaptığı paylaşım, gün içinde bir kez daha sert dalgalanmaların yaşanmasını tetikledi. Ardoino’nun açıklamalarından sonra BTC bu kez de 31 bin dolar bandına kadar geriledi.

  Ardoino’nun Açıklamaları

  Bitfinex’in CTO’su Ardoino, yaptığı açıklamasında Bitfinex’in soğuk cüzdanlarına yapılan yüklü kripto para transferlerini açıkladı. CTO, borsaya 12 binden fazla Bitcoin ve 200 binden fazla Ethereum (ETH) gönderildiğini duyurdu. Ardoino yaptığı açıklamada bunun illa satış baskısı olduğu anlamına gelmediğini ifade etti. CTO, bu transferlerin vadeli işlemlerdeki teminatın artırılması için de yapılmış olabileceğine dikkat çekti.

  CTO’nun Açıklamalarının Altcoinlere Etkisi

  Ardoino’nun yaptığı açıklama sonrasında Bitcoin sert bir düşüş yaşayarak 31 bin dolar bandına kadar çekildi. Ancak düşüş, altcoinleri daha sert vurdu. CTO’nun açıklamaları sonrasında Polkadot (DOT), Chainlink (LINK) ve Avalanche (AVAX) gibi kripto paralarda değer kayıpları %50 seviyelerine ulaştı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle