Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 13 Temmuz 2021

  Kripto para piyasasının genelinde yaşanan düşüş hareketleri yatırımcıları endişelendirmeyi sürdürüyor. Lider kripto para birimi Bitcoin başta olmak üzere en değerli kripto para birimlerinin fiyatında yaşanan düşüş trendi bir türlü kırılamadı. Yükseliş bekleyen yatırımcılar hedeflerine ulaşamazken 13 Temmuz Salı gününde düzeltme yaşanmaya devam ediyor.

  Bitcoin ve altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeler ile fiyat hareketlerini özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Guggenheim Ventures’ın başarılı CIO’su Scott Minerd piyasanın yönüne göre fikir değiştiren isimlerden biri oldu. Başarılı yönetici, yükseliş rallisinde BTC fiyatının 40 bin dolar olacağını ifade ederken şimdi fikir değiştirerek 10 bin dolara düşebileceğini söyledi. Minerd ayrıca BTC’ye yatırım yapma fikirlerine artık sıcak bakmadıklarını vurguladı. 

  Popüler kripto trader’ı Lark Davis, Grayscale’in 550 milyon dolarlık GBTC’sinin kilidi açıldığında yüksek volatilite yaşanacağını belirtti. Benzer şekilde deneyimli kripto para analisti Michael van de Poppe de bu konuda yaptığı açıklamasında yüksek volatiliteye karşı kripto para yatırımcılarını uyardı.

  Kripto para veri analitik firması Glassnode’un son raporuna göre BTC hash oranı iyileşme belirtileri göstermeye başladı. Çin yüzünden kaybedilen yüzde 55 oranındaki hash seviyesinin yüzde 29’luk kısmı geri kazanıldı. Öte yandan kripto para madencilerinin BTC biriktirmeye devam ettikleri vurgulandı. 

  ICO Analytics’in yayınladığı SimilarWeb Haziran ayı verilerine göre kripto para borsalarına toplam trafik yüzde 42 azaldı. Haziran ayında en çok ziyaret edilen kripto para borsası Binance olurken, Top 20’ye yerli kripto para borsalarımızdan Paribu da giriş yaptı.

  Tesla CEO’su Elon Musk, kripto para paylaşımlarına bir yenisini daha ekledi. Elon Musk, bugün bir Twitter gönderisine verdiği yanıtta şaka yollu olarak Tesla’nın yolda gördüğü bir Shiba Inu köpeğini Dogecoin’e dönüştürebileceğini söyledi. Bu yorumu altcoin yatırımcılarının kafasında soru işaretleri bıraktı. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Kripto para borsalarından gelen güncel verilere göre Bitcoin fiyatında yüzde 3.15 oranında kayıp devam ederken, 32.510 dolardan işlem görüyor. Altcoinlerdeki düzeltme ise giderek artarken ETH fiyatında yüzde 6.26 oranına kadar kayıp yaşanıyor. Güncel verilere göre en az kayıp XRP’deyken en fazla Uniswap (UNI) değer kaybediyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle