1INCH Token Nedir? 1INCH Coin Nasıl ve Nereden Alınır?

  Merkeziyetsiz finans dünyasının öne çıkan kripto para birimlerinden olan 1INCH token, yerli yatırımcılar tarafından da yakından takip edilmekte. Bu yazımızda 1INCH token nedir, nasıl alınır, avantajları ve dezavantajları nelerdir gibi soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. 

  1INCH Token Nedir?

  1inch merkeziyetsiz (DEX) kripto para borsası, merkezi olmayan diğer borsaları tarayarak en iyi fiyatı bulmanızı sağlayan bir platformdur. Platform, Aralık 2020’de 1INCH kripto para birimini piyasaya sürmüştür. 2019 yılında ETH NewYork hackathon’u sırasında Sergej Kunz ve Anton Bukov tarafından kurulan 1inch merkeziyetsiz borsa, günümüzde popülerliğini artırarak yoluna devam ettirmektedir. 

  Projenin Amacı ve Whitepaper

  1inch projesinin temel amacı, kripto para yatırımcılarının takas için en verimli platformu arayışlarına yardımcı olmaktır. Bilindiği üzere kripto para yatırımcıları en düşük komisyonla en fazla kazanç elde edebilecekleri borsalardan kripto para işlemi yapmak ister. 

  1inch merkeziyetsiz kripto para borsası da bir kullanıcının takas yaparken en iyi fiyatı bulması için, her borsaya bakmasını kolaylaştırmayı amaçlayan bir platformdur. Proje hakkında detaylı bilgilere ve Whitepaper’a https://1inch.io/ bağlantı adresi üzerinden ulaşıp inceleme yapabilirsiniz. 

  1INCH Coin Yorumları

  1inch merkeziyetsiz (DEX) kripto para borsası, kripto para uzmanları tarafından olumlu görülen bir platformdur. Bu platform, Binance Labs, Galaxy Digital, Greenfield One, Libertus Capital, Dragonfly Capital, FTX, IOSG, LAUNCHub Ventures ve Divergence Ventures’tan 2,8 milyon dolarlık fon toplamayı başarmış bir projedir. 

  2020 kışında 1 inch, kendi otomatik piyasa yapıcısı (AMM) Mooniswap’i de piyasaya sürmesiyle projenin gelişimini hızlandırmıştır. Bu gelişmelere göre uzmanlar 1INCH Coin yatırımı hakkında olumlu görüşler bildirmektedir. 

  1INCH Coin Geleceği 

  1inch merkeziyetsiz borsanın algoritması, kripto para ticaretini kolaylaştırabilecek tüm farklı borsaları ve likidite protokollerini kullanmaktadır. Bu sayede yatırımcıların daha kolay ve ucuz bir şekilde ticaret yapabilmelerine olanak tanır. 

  Kripto para piyasasının daha geniş kitlelere ulaşacağı düşünüldüğünde 1inch merkeziyetsiz borsanın kullanımı da artacaktır. Dolayısıyla bu gelişmeler 1INCH token fiyatına olumlu yansıyacaktır. Bu yüzden 1INCH Coin gelecek vaat eden kripto para birimleri arasında yer almaktadır. 

  1INCH Token Fiyatı Ne Kadar?

  Kripto para borsalarında güncel 1 1INCH fiyatı %1inch+try% TL. Döviz cinsinden ise %1inch+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, 1INCH Token 24 saatte %1inch+yuzde%.

  Son dönemde kripto para piyasası genelinde görülen yükseliş hareketleri sebebiyle 1INCH token fiyatı da ATH görmüştür. Tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan 1INCH token fiyatında zaman zaman geri çekilmeler olsa da analistler yükselişin devam edeceğini düşünmektedir. 

  1INCH Token Nasıl ve Nereden Alınır?

  • 1. Adım: 1INCH token satın alabilmek için Binance, Huobi Global, Mandala Exchange, OKEx gibi borsalardan birinin web sitesine girin. 
  • 2. Adım: KYC bilgileri ile borsanın kayıt formunu eksiksiz biçimde doldurarak borsada ücretsiz hesap açın.
  • 3. Adım: Açtığınız hesaba uygun para transferi yöntemini seçerek para gönderin. 
  • 4. Adım: Bakiyenizi kontrol ettikten sonra borsanın kripto para al menüsü üzerinden 1INCH tokeni seçerek alım emri girin. 
  • 5. Adım: Satın aldığınız 1INCH tokenleri borsada veya soğuk cüzdanlarda saklayabilirsiniz. 

  Avantajları Neler?

  1INCH Token avantajları şunlardır:

  • Önde gelen birçok kripto para borsalarında 1INCH token listelenmektedir. 
  • kullanıcılara, mümkün olan en kısa sürede herhangi bir DEX’te bulabileceklerinden daha iyi token swap oranları sunar.
  • Mooniswap formüllerini kullanarak arbitraj kârı elde etmenizi sağlar.

  Dezavantajları Neler?

  1INCH Token dezavantajları şunlardır:

  • Kripto para dünyasında bugüne kadar pek çok DEX (merkeziyetsiz borsa) siber saldırılar ile gündeme gelmiştir. Ne kadar güvenli bir altyapıya sahip olsa da saldırılar nedeniyle 1INCH tokenleriniz çalınma riski taşır. 

  Sonuç

  Popüler DEX’ler arasında yer alan 1inch merkeziyetsiz borsası, merkezi olmayan diğer borsaları tarayarak kullanıcılarının en iyi fiyatı bulmasına yardımcı olan bir platformdur. Platformun yerel kripto para birimi 1INCH Token, Ethereum altyapısını kullanır.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle