Kripto Para

Ethereum ücretlerinin yüksekliği 1inch kararını değiştirdi

  Kripto para sektöründe merkezi olmayan bir finans (DeFi) protokolü 1inch, hizmetlerini Ethereum (ETH) dışına taşıyor. Yüksek gas ücretlerinin olması 1inch ile Binance Smart Chain (BSC) ortaklığını güçlendirdi…

  2019’da piyasaya sürülen 1inch borsası, kripto para borsaları arasında adından sık sık söz ettirmeye devam ediyor. En başarılı DEX platformlarından biri olan 1inch, en iyi fiyat seçeneklerini kullanıcılarına sunması ile kısa sürede geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşmayı başardı. Kripto para sektöründeki verilere göre son 24 saatte 450 milyon dolarlık işlem hacmine ulaşmasıyla da dikkatleri üzerine çekti. 

  Kripto para borsalarından gelen Türk Lirası cinsinden ETH fiyatı 1 Ethereum %ethereum+try% TL. Amerikan Doları cinsinden güncel ETH fiyatı 1 Ethereum %ethereum+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son 24 saatte ETH fiyatı %ethereum+yuzde%.

  Kripto para piyasasında günlük işlem hacmi bakımından en büyük DEX toplayıcılarından biri olarak bilinen 1inch borsasının kullanıcı sayısı da her geçen gün artmaya devam ediyor. 1inch CTO’su Anton Bukov, sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu paylaşımda Ethereum madencilerinin Ethereum ağındaki gas ücretlerin yükseltmelerine dikkat çekti. 

  Ethereum Gas Ücretleri Yüksek

  Anton Bukov, elegram mesajında Ethereum madencilerinin Ethereum ağındaki gas ücretlerini yükselttikleri için 1inch’in BSC’ye yöneldiğini söyledi: “1INCH token’ı, Binance Smart Chain altyapısıyla Binance ve Ethereum ağlarında köprü olarak kullanılacak. 1inch kullanıcıları PancakeSwap, BurgerSwap, StreetSwap, Venue, StabelSwap, JulSwap, BakerySwap ve diğer Binance tabanlı DEX’lere ve borç alma platformlarına erişim sağlayacak.”

  Ethereum’daki her blok için ne kadar gas kullanılacağı konusunda limit olması kripto para borsasını bu karara iten gelişmelerin başında gösteriliyor. Değişen limit blok değişimi, büyüme ve işlem ücretinin baskısına göre farklılaşabiliyor. Her ne kadar düşük ihtimal verilmiş olsa da Ethereum’da olası hizmet reddinden dolayı Dos saldırıları görülebiliyor.

  Yeni Alternatifler Gündeme Geldi

  Ethereum ağındaki gas limiti sorunu çözülmedikçe pek çok uygulama artık farklı alternatiflere yönelmesiyle dikkat çekiyor. 1inch kripto para borsasından önce Synthetix ve dYdX Ethereum tabanlı çözümler tercih etmişti. Diğerleri ise Compound Finance’in Compound Chain’ini seçerek şu açıklamada bulundu: “BSC’de dakika başına 10 kat daha fazla gas limiti var, DeFi kullanıcıları için yararlı seçenekleri araştırıyoruz.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle