Kripto Para

Yüz milyonlarca XRP oradan oraya gitti! Balina işi mi?

  Kripto para ve Blockhain takip platformu Whale Alert, birkaç büyük kripto para borsası ve Ripple tarafından gerçekleştirilen transfer işlemleri tespit etti. Whale Alert verilerine göre bu adresler arasında birkaç işlemde 287 milyona yakın XRP taşındı.

  Kripto para piyasalarında 7 Eylül tarihinde gerçekleşen sert düşüşlerde birçok kripto para birimi ciddi oranlarda değer kaybı yaşadı. Bitcoin (BTC) öncülüğündeki düşüşlerde en ciddi darbelerden birini de XRP aldı. XRP, gelen düşüşler sonrasında yeniden 1,10 dolar seviyesinin altında dengelendi. Yaşadığı değer kayıplarıyla yatırımcılarını zarara uğratan XRP adına, kripto para ve Blockchain takip platformu Whale Alert önemli transfer işlemleri tespit etti. Büyük ölçekli transferler, akıllara XRP balinalarının işleme başladığı fikrini getirdi.

  20 Saatte Yüz Milyonlarca XRP Transfer Edildi

  Whale Alert, 7-8 Eylül tarihleri arasındaki 20 saatlik süreçte birkaç büyük kripto para borsası ve Ripple tarafından gerçekleştirilen transfer işlemlerinde yaklaşık 287 milyon XRP taşındığını tespit etti. Ripple’ın fintech decacorn’un da dahil olduğu transfer işlemlerinde, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası Binance ve ABD merkezli en büyük kripto para borsası Coinbase de yer aldı. Whale Alert’ın tespit ettiği transfer işlemleri, analitik web sitesi Bithomp’ta da yer aldı.

  11 İşlemde 287 Milyon XRP Taşındı

  Whale Alert’ın tespit ettiği transfer işlemlerinde Binance ve Coinbase borsalarının dışında Huobi, Bitstamp, Upbit ve Bittrex gibi birkaç büyük borsa daha yer aldı. Öte yandan Ripple’ın da 310 milyon 783 bin 408 dolar değerinde XRP taşıdığı tespit edildi. Bu büyük çaplı transferler, toplamda 11 farklı işlemde gerçekleştirildi. Ripple, bu işlemlerde dahili cüzdanlar arasında 45 milyon 737 bin 504 adet XRP taşıdı. Ayrıca Ripple, 2 işlemde de Lüksemburg merkezli ODL platformu olan Bitstamp borsasına da 20 milyon adet XRP gönderdi. Böylece toplam 55,7 milyon XRP, Ripple tarafından gönderildi.

  En Fazla XRP’yi, Coinbase Hareket Ettirdi

  Ripple’ın aktarma işlemlerinden sonra Bitstamp 18 milyon adet XRP’yi Binance borsasına aktardı. Daha sonra Binance da Ripple’a ait olan RippleFoundation1 cüzdanından 24 milyon adet XRP aldı. Transferlerde en büyük işlemi ise Coinbase borsası gerçekleştirdi. Coinbase 62 milyon adet XRP’yi hareket ettirdi. Upbit borsası da Bittrex platformuna 28,3 milyon adet XRP gönderdi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle