Kripto Para

Gizemli balina yüz milyarlarca SHIB aldı!

  Son dönemlerde elde ettiği değer artışları ile büyük bir popülarite yakalayan Shiba Inu (SHIB), dev balinaların radarına girmeye devam ediyor. Balina hareketlerini izleyen WhaleStats verilerine göre bir balina daha devasa miktarlarda Shiba Inu satın aldı.

  Şaka tabanlı ve köpek temalı kripto paralar, 2021 yılına damgasını vurdu. Bu alanda lider olan Dogecoin’den (DOGE) birçok kripto para birimi esinlenerek piyasaya sürülmüş olsa da en büyük sükseyi Shiba Inu (SHIB) yaptı. Piyasalarda “Dogecoin Katili” olarak da adlandırılan SHIB, elde ettiği değer artışları ile son dönemlerin en popüler kripto para birimlerinden biri oldu. Shiba Inu gelen ATH sonrası geri çekilmeler yaşasa da balinaların SHIB’den vazgeçmediği görülüyor.

  Yatırımcı İlgisi Azalırken Balina İlgisi Artıyor

  Shiba Inu fiyatı, ATH seviyesinden sonra geri çekilmeler yaşadı ve bir düşüş trendine girdi. SHIB topluluğu, SHIB’in popülaritesinin artık geçmeye başlayabileceği konusunda endişelenmeye başlarken, balina hareketlerini izleyen WhaleStats platformu, ortaya şaşırtıcı veriler koydu. WhaleStats verilerine göre bir balina, 850 milyar Shiba Inu satın aldı. Her ne kadar SHIB’de değer kayıpları görüldükçe yatırımcı ilgisi de azalıyor olsa da balinaların SHIB’deki yoğun ilgisi devam ediyor.

  SHIB’i Takip Eden Şaka Coinleri de Düşüş Yaşadı

  Shiba Inu, 19 Kasım tarihinde ciddi bir sıçrama gerçekleştirerek önemli değer kazançları yakalamıştı. Bu kazançların sürekli hale gelip gelmeyeceği konusunda beklentiler sürerken, daha sonra Bitcoin’in (BTC) sert değer kayıpları yaşaması ile birlikte Shiba Inu da bu düşüşlerden payını aldı ve net geri çekilmeler yaşadı. Shiba Inu’daki değer kayıpları, diğer birçok şaka tabanlı kripto parada da düşüşleri tetikledi. SHIB’in ardından Floki Inu yaklaşık %60 oranında, Dogecoin ise yaklaşık %35 oranlarında değer kayıpları yaşadı.

  Balina 36 Milyon Dolarlık SHIB Satın Aldı

  Shiba Inu 28 Ekim tarihinde 0,00008845 dolar seviyesine ulaşarak tüm zamanların fiyat rekorunu kırmıştı. Ardından gelen düşüşler ile 0,000043 dolar seviyesine kadar gerileyen SHIB’de düzeltmeler devam ederken bazı balinalar varlıklarını arttırmaya devam ediyor. SHIB’de geri çekilmelerin görülmesi ile birlikte söz konusu balinanın da 36 milyon dolarlık satın alma işlemi SHIB topluluğunu yeniden heyecanlandırmayı başardı. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle