Kripto Para

Yerli borsalarda “DOGE” rekoru!

  CoinGecko verilerine göre 15-16 Nisan tarihleri arasında, 24 saatte Dogecoin (DOGE) fiyatı %145 oranında arttı. Bu süreçte DOGE rekorlar kırarken, Türk Lirası ile işlem yapılan bazı kripto para borsalarında da DOGE hacim rekoru kırıldı.

  1 Nisan tarihinde 0,064 dolar seviyesinde işlem gören Dogecoin (DOGE) 16 Nisan tarihinde 0,45 dolar bandına kadar yükseldi. DOGE 2 haftalık süreçte muazzam değer artışları elde ederken, 1 günde değerini 2 kattan fazla artırması ona farklı alanlarda da rekorlar getirdi. Trends24 verilerine göre 16 Nisan tarihinde DOGE adına Twitter’da 272 binden fazla tweet atıldı ve DOGE Türkiye’de Twitter gündemine girdi.

  Popülaritesi konusunda artık rekor seviyelere ulaşan DOGE ayrıca 9-16 Nisan tarihleri arasında fiyatını %420 oranında artırmayı da başardı. Bu durum 16 Nisan’da TL ile işlem yapılan bazı kripto para borsalarında DOGE hacim rekorunu da beraberinde getirdi.

  Bitexen ve Thodex Üzerinde Kırılan Rekorlar

  CoinGecko verilerine göre, tüm dünyada kripto para borsa ve uygulamalarındaki DOGE hacminin %5’ini TL paritesi sağlıyor. Azımsanmayacak olan bu oranla birlikte yerli kripto para borsalarının bazıları DOGE hacmi bakımından yeni rekorları gördü.

  Bitexen borsasında DOGE/TRY işlem hacmi 15-16 Nisan arasında 440 milyonu aşarak rekor kırdı. Thodex borsasında aynı süreçte DOGE işlem hacmi 5,7 milyar TL’nin üzerine çıktı. DOGE/TRY paritesi Thodex’te en büyük işlem hacmine sahip olurken, bu süreçte bu pariteyi 686 milyon TL’lik hacimle USDT/TRY paritesi izledi.

  Paribu ve Binance Üzerinde Kırılan Rekorlar

  Bir başka yerli kripto para borsa ve uygulaması olan Paribu’da 15-16 Nisan tarihlerinde DOGE hacmi 3,6 milyarın üzerine çıktı. 16 Nisan’daki kur üzerinden bu hacim 11,4 milyar TL boyutlarına ulaştı. Fiyat yükselişi ve hacimdeki artışlar ile Paribu üzerinde DOGE adına son 2 ayın rekoru kırıldı.

  İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası Binance üzerinde DOGE/TRY paritesinde aynı zaman zarfında 1,9 milyar adet DOGE alım-satım işlemi gördü. Binance DOGE/TRY paritesini 29 Ocak tarihinde açmıştı ve daha önce hiç bu kadar yüksek bir hacme ulaşmamıştı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle