Kripto Para

DOGE şu dönemde bile bir rekoru geride bıraktı!

  2021 yılının en popüler kripto para birimlerinden biri olmayı başaran Dogecoin (DOGE), yılın ilk aylarında muazzam değer artışları yakaladıktan sonra sert geri çekilmeler yaşadı. Eski günlerini fazlasıyla aratan DOGE, buna rağmen önemli bir rekoru geride bırakmayı başardı.

  Yılın ilk aylarında Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk ve NBA takımlarından Dallas Mavericks’in sahibi milyarder iş insanı Mark Cuban gibi isimlerin destekleri ile çok ciddi değer artışları yakalayan Dogecoin (DOGE), 8 Mayıs tarihinde 0,69 dolar ile tüm zamanların fiyat rekorunu kırdı. Ardından geri çekilmeler yaşayan ve eski günlerine bir türlü dönemeyen DOGE, düşüş eğiliminde seyretmeye devam ettiği bu son dönemlerde bile ciddi bir rekoru geride bırakmayı başardı. Gelen bilgilere göre Dogecoin madencileri Kasım 2021’de gelir rekoru kırdı.

  Dogecoin Madencilik Geliri Rekoru Kırıldı

  CoinMetrics platformunun 9 Aralık tarihinde paylaştığı istatistiklere göre Dogecoin madencileri Kasım 2021’de gelir rekoru kırdı. Verilere göre DOGE madencilerinin elde ettiği gelirler ilk defa 13 Kasım 2021 tarihinde 1 milyar dolar seviyesinin üzerine çıktı. Bu yıl madencilik gelirlerinde önemli bir artış gören Dogecoin, paylaşılan verilere göre 9 Aralık itibariyle de madencilik gelirlerinde 1,08 milyar dolar seviyesine ulaştı. CoinMetrics verilerine göre yılın başında Dogecoin madencilik gelirleri 108 milyon dolar seviyesindeydi. Kasım ayı itibariyle madencilik gelirlerinin 10 katına yükseldiği görülüyor.

  Ethereum ve Dogecoin Kıyaslaması

  Bir kıyaslama olması açısından; Ethereum’un (ETH) madencilik gelirleri mevcut piyasada 18 milyar dolar seviyesinin biraz üzerinde. Bu da Ethereum tarafından üretilen gelir miktarının, Dogecoin tarafından üretilen gelir miktarının 18 katına işaret ediyor. Ancak öte yandan Ethereum’un piyasa değeri yaklaşık 477 milyar dolar seviyesinde ve Dogecoin’in piyasa değeri ise 22 milyar dolar seviyesinde. Bu da ETH’nin, piyasa değerinde DOGE’un 21 katından fazla olduğunu gösteriyor.

  Madencilik Gelirleri DOGE Fiyatıyla Birlikte Artmaya Başladı

  Dogecoin fiyatı özellikle de Nisan ve Mayıs aylarında çok ciddi artışlar yaşadı ve DOGE özellikle de bu dönemlerde küresel bir popülariteye kavuştu. Ancak Dogecoin madencilik gelirlerinin, bu dönemden önce de kademeli olarak artış göstermiş olması beklenirken, madencilik gelirlerinin de bu dönemlerde artmaya başlamış olması dikkatleri çekti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle