JPMorgan analistleri Bitcoin yatırımını değerlendirdi

  Dünyanın önde gelen yatırım bankalarından JPMorgan analistleri, Bitcoin hakkında yeni raporlarını yayınladı. BTC fiyatındaki yükselişe dikkat çekilen raporda, yatırım değerlendirmesi yapıldı…

  JPMorgan ekibi, geçtiğimiz günlerde yayınladığı kısa raporunda Bitcoin (BTC) fiyatı üzerindeki yükselişin sürdürülebilir olmayabileceğini belirtmişti. Bunun önüne geçilebilmesi ve Bitcoin fiyatında sürdürülebilir istikrarın sağlanabilmesi için de volatilitenin azalması gerektiğine dikkat çekilmişti. 

  Bunun üzerine önde gelen yatırım bankası JPMorgan analistleri yeni Bitcoin raporlarını yayınladı. Kripto para piyasası hakkında sık sık dikkat çekici yorumlar yapan JPMorgan Chase analist ekibi, Bitcoin yatırımlarının makul olup olmadığını değerlendirdi. Yayınlanan BTC raporu, kripto para topluluğunda da büyük ilgi topladı.

  Bitcoin Fiyatı Olması Gereken Seviyede Mi?

  Bitcoin madencileri, blockchain ağında yeni Bitcoin çıkartabilmek için değişen miktarlarda para harcamaya devam ediyor. Bitcoin üretim maliyeti, BTC’ye değer biçmek için kullanılan kriterlerden sadece birisi olarak kabul ediliyor. JPMorgan Chase analistlerine göre BTC fiyatı mevcut hali ile üretim maliyetinin çok daha yukarısına çıkmış durumda.

  Bitcoin fiyatının mevcut değerini baz alan analizler yapan JPMorgan uzmanları, kripto para yatırımcılarının dikkatini çeken önemli detaylar paylaştı. Ünlü analistlere göre BTC fiyatı olması gerekenden çok daha yüksek seviyeden işlem görüyor. Reuters’a göre bu, fiyatın “olması gerekenden daha yüksek” olduğuna işaret ediyor.

  Bitcoin Yatırımı Mantıklı Mı?

  Bitcoin, kurumsal yatırımcıların ilgisi sebebiyle ana akımın da önemli bir parçası haline gelmeye başladı. Önde gelen yatırım bankasının analistlerine göre BTC, ana akımda yer almaya başladıkça, makroekonomik gelişmelerden de etkilenme olasılığı artıyor. Uzmanlara göre kripto para birimine yapılan yatırımlar bu özelliğini yitirmesine sebep olabiliyor.

  JPMorgan ekibi, bazı yatırımcıların portföylerini geliştirmek ve çeşitlendirmek için Bitcoin satın aldıklarına dikkat çekiyor. Analistler paylaştıkları raporlarında hisse piyasasının düşüşe geçtiği dönemlerde ne kadar sağlıklı bir performans sergilediğine bakarak Bitcoin yatırımını değerlendirdi. Uzmanlar bu konuyla ilgili açıklamasında “Kripto para; borsalarda düşüş yaşanırken alınabilecek en kötü hedgelerden biridir.” ifadelerini kullandı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle