Kripto Para

BoA genel müdüründen Metaverse ve kripto açıklaması!

  Üst düzey bir Bank of America yetkilisi, Metaverse ile ilgili heyecan uyandıran açıklamalarda bulundu. Yetkili isim, bu alanın kripto para endüstrisi için çok büyük bir fırsat olduğunu ve ilerleyen dönemlerde çok daha fazla büyük teknoloji şirketinin Metaverse alanına dahil olacağını söyledi.

  Kripto para endüstrisi genel olarak 2021 yılında büyük bir popülarite yakalayarak tüm dünyada ana akımda yer almayı başardı. Gelişmeye devam eden kripto para piyasaları ile birlikte son dönemlerde Metaverse alanı da daha sık gündeme gelmeye başladı. Geleceğin evreni olarak görülen bu alanla ilgili kripto para projeleri de daha fazla rağbet görmeye başladı ve Metaverse heyecanı giderek artıyor. Bu alanla ilgili bu kez pozitif yönlü açıklamalar, üst düzey bir Bank of America yetkilisinden geldi.

  Bank of America Genel Müdürünün Açıklamaları

  Bank of America’nın genel müdürü ve aynı zamanda küresel stratejisti Haim Israel, Metaverse’ün Blockchain teknolojisi için büyük fırsatlar getireceğini dile getirdi. Kısa bir süre önce bir röportaj gerçekleştiren Haim Israel, Metaverse’ün belirli yönlendirmeler ve belirli koşulların yerine getirilmesi ile birlikte, kripto para endüstrisini kitlesel benimsemelere ulaştıracak bir araç olarak gördüğünü belirtti. Haim Israel konuya ilişkin açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

  “Kesinlikle bunun çok büyük bir fırsat olduğuna inanıyorum. Doğru platformlara ihtiyacımız var. Bu, ekosistemin tamamı için kesinlikle büyük bir fırsat olacak.”

  Metaverse Alanında Para Birimi Olarak Ne Kullanılabilir?

  Israel ayrıca açıklamalarında, kripto para birimlerinin Metaverse evreninde “para birimi” olarak kullanılacağı tahmininde de bulundu. Israel, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi kripto varlıklarının bu noktada para birimi rolünü üstlenemeyecek kadar volatil olduğu için, Metaverse evreninde değeri çok daha az dalgalanma eğiliminde olan fiat para birimlerine ya da değerli metallere sabitlenen dijital varlıkların para birimi olarak kullanılacağını savundu.

  Israel’e Göre Daha Fazla Teknoloji Şirketi Bu Endüstriye Dahil Olacak

  Haim Israel yaptığı açıklamalarında ayrıca, kripto para birimlerinin Metaverse alanında çok daha yaygın şekilde kullanılması durumunda da ileride çok daha fazla teknoloji şirketinin bu endüstriye adım atabileceğini belirtti. Haim Israel’in açıklamalarının yanı sıra dijital varlık yönetim şirketi Grayscale de Metaverse ekosisteminin 1 trilyon dolardan fazla bir değere sahip olacağını iddia etti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle