Kripto Para

Yeni Luna eskisini aratmadı! Luna 2.0 ayağının tozu ile yüzde 80 kaybetti!

  Airdrop ile işlem hayatına merhaba diyen Luna 2.0 yine hayal kırıklığı oldu! Terra’nın kurtarma planı, kullanıcılarından %65 onay alarak yeniden işleme açılsa da piyasa affetmedi ve fiyatlarda %80’e varan düşüşler yaşandı. Bazı borsalarda işlem gören Luna 2.0 için Binance’ın hala listeleme konusundaki şüpheci yaklaşımı devam ediyor!

  Terra, Luna 2.0 ile yeniden yatırımcılarını hayal kırıklığına uğrattı! Bybit’te 30 dolara kadar yükselmesi ardından %80 düşüş yaşayan token 5,18 dolara kadar düşerken, toparlanma çabaları devam etse de ağır değer kaybı yaşanmaya devam ediyor! Şu ana kadar 21 milyon jeton airdrop yolu ile dolaşımdaki arza eklendi ve jetonların geri kalanları ise aşamalı olarak dolaşımdaki yerini alacak.

  Luna 7 Borsada İşlem Görüyor!

  Kripto para borsalarının Güney Kore’de devam eden ve borsaları da kapsayan soruşturması nedeniyle şüpheci yaklaşımları devam ediyor. Henüz tüm borsalar LUNA listelemezken Coinmarketcap verilerine göre LUNA, 7 kripto para borsasında kendisine yer buldu. KuCoin’in en son eklendiği listeye göre Luna listeleyen borsalar Bybit, Kraken, KuCoin, OKK, BingX ve Bitrue oldu.

  Binance Tedbiri Elden Bırakmıyor!

  CEO Do Kwon ile birlikte LUNA yatırımcılarının gözü Binance’ta! Dünyanın en büyük kripto para borsası henüz LUNA’yı listelemezken, temkinli yaklaşımına devam ettiği dikkatlerden kaçmadı. Binance LUNA’da yaşanan oynaklık sonrası token’i “inovasyon bölgesinde” listeleyeceğini duyurmakla yetindi.

  Binanec İnovasyon Bölgesi ise kullanıcıları artan oynaklığa karşı korumayı hedefliyor. Kullanıcıların artan oynaklığa sahip olabilecek ve diğer tokenlerden daha yüksek risk teşkil edebilecek yeni tokenleri alıp satabilecekleri özel bir ticaret bölgesi olarak geliştirilen bu bölüm LUNA’ya henüz yeni açıldı.

  Do Kwon ise Retweetlerle İlgilendi!

  Yeni LUNA ilk işlem gününde görücüye çıkarken kurucu ve CEO Do Kwon, gün boyu Twitter’da sessi kalmayı tercih etti. Günün çoğunu borsalardan gelen duyuruları retweet ederek geçiren Kwon, geri kalan zamanda sessiz kaldı.

  Öte yandan pek çok ünlü isim ve yatırımcı ise Terra 2.0 hakkında halen şüpheli ve kızgın! Ünlü kripto Youtuber Ben Armstrong, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, “Bir daha LUNA almayın” diyerek tepkisini ortaya koydu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle