Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 9 Nisan 2021

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) piyasasındaki konsolidasyon süreci devam ediyor. Gün içindeki volatilitesi oldukça düşen Bitcoin’e nazaran altcoin piyasasında daha hareketli bir dönem yaşanıyor. 

  9 Nisan Cuma günü itibarıyla Bitcoin ve önde gelen altcoin projelerinde yaşanan önemli gelişmeler ve fiyat hareketlerini özel haberimizde bulabilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Bitcoin madenciliği şirketi Riot Blockchain, rakip şirket Whinstone’u 651 milyon dolara satın almaya hazırlanıyor. Şirket Kuzey Amerika’nın en büyük Bitcoin madencilik şirketi olmak için harekete geçti. Bunun yanı sıra blockchain verileri, 2013’ten bu yana hareketsiz olan 1000 adet BTC’nin balinalar tarafından iki farklı adrese dağıtıldığını ortaya koydu

  Kripto para uzmanları bu gelişmeleri BTC’nin geleceği açısından olumlu yorumladı. Buna rağmen kripto para yatırımcılarının kafalarını karıştıracak haberler de gündeme geldi. HSBC, Bitcoin ve kripto para birimleriyle ilgili yeni politikaları nedeniyle müşterilerinin MicroStrategy hisselerini satın almasına izin vermeyeceğini açıkladı. ABD’nin Milli İstihbarat Konseyi’nin raporunda Bitcoin ve kripto paraların dolar ve euro için tehdit olduğu vurgulandı: “Özel olarak çıkarılan dijital para birimleri, ülkelerin döviz kurları ve para arzı üzerindeki kontrolünü azaltarak para politikasının yürütülmesine karışıklık katabilir.”

  Altcoinlerde ise Binance Smart Chain’in (BSC) rakibi Ethereum ağına günlük işlem hacmi bakımından fark attığı görüldü. Popüler analist Crpyto Capo, son paylaşımında Cardano (ADA) fiyatının yıl sonunda 20 katına çıkabileceğini söyledi. Whale Alert tarafından aktarılan bilgilere göre son birkaç saat içerisinde Ripple tarafından Bitstamp kripto para borsasına 366 milyon adet XRP aktarıldı. XRP balinaları arasında gerçekleşen bu dev işlemler hakkında yorum yapan kripto para uzmanları, piyasadaki satış baskısına dikkat çekti. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri 

  Kripto para borsalarından gelen güncel verilere göre Bitcoin (BTC) fiyatı gün içinde en fazla 58 bin 890 dolar, en düşük 57 bin 686 dolar seviyelerini gördü. Lider kripto para birimi yüzde 1’e yakın değer artışıyla 58 bin 303 dolardan işlem görüyor. ETH, ADA ve XRP fiyatındaki yükseliş yatırımcıları sevindirdi. En değerli 20 kripto para birimi içinde en fazla kazandıran kripto varlık yüzde 12 oranındaki artışla Filecoin (FIL) oldu. 

  Güncel verilere göre kripto para borsalarında 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL, 1 ETH fiyatı %ethereum+try% TL, 1 XRP fiyatı %ripple+try% TL, 1 BNB fiyatı %binancecoin+try% TL olarak alıcı bulmaktadır.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle