Kripto Para

Amazon CEO’sundan çok kritik kripto açıklaması!

  Kripto para yatırımı yapıp yapmama konusunda beklentilerin olduğu, dünyanın en büyük e-ticaret platformu Amazon’un CEO’su Andy Jassy, kripto paraların zamanla daha da fazla büyüyeceğini dile getirdi. Jassy, kendisinin ise Bitcoin (BTC) yatırımı olmadığını söyledi.

  Kripto para piyasalarında, büyük şirketlerin yaptığı Bitcoin (BTC) ve diğer ana akım kripto para yatırımları, sektörde fazlasıyla olumlu karşılanıyor. Zira bu yatırımlar, hem arzda azalma sağlıyor hem de kripto paraların bu marka ve şirketler sayesinde daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlıyor. Tesla’nın iyi bir örnek olduğu bu zeminde, uzun zamandır Amazon’un da kripto para yatırımı yapıp yapmayacağı merak ediliyordu. Henüz bu yönde bir adım atmayan Amazon’dan, kripto paralara dair önemli bir açıklama geldi.

  Amazon’un CEO’sundan Kritik Kripto Açıklamaları

  Dünyanın en büyük e-ticaret platformu olan Amazon, öte yandan bir teknoloji devi olan Apple ile birlikte tüm kulvarlarda dünyanın en büyük şirketleri arasında yer alıyor. Bu nedenle Amazon’un kripto paralara yaklaşımı büyük bir önem arz ediyor ve Amazon’un CEO’su Andy Jassy, ABD medyasından CNBC’ye yaptığı açıklamalarda hem kripto paralarla ilgili hem de NFT’ler (non fungible token) ile ilgili oldukça olumlu açıklamalarda bulundu. Jassy açıklamasında kripto paraların daha da fazla büyüyeceğine inandığını dile getirdi.

  Amazon CEO’su Jassy’nin Açıklamaları

  CNBC’de ünlü Squawk Box programına konuk olan Jassy, programda dile getirdiği açıklamalarında şöyle konuştu:

  “Kripto paralar gelişmekte olan bir alan. Çok ciddi tartışmalar yaşanıyor. Şu an için kısa vadede perakende satışlarda kripto para ile ödeme seçeneği koyma gibi bir durum yok. Şu anda Bitcoin ya da NFT yatırımım yok ancak kripto paraların zamanla daha fazla büyüyeceğine inanıyorum. NFT endüstrisi de ciddi şekilde büyüme kaydedecektir. Platformumuzda ilerleyen dönemlerde NFT satışlarının olması mümkün.”

  Amazon Sosyal Medya Adımı Atacak Mı?

  Hatırlanacağı üzere Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın, geçtiğimiz hafta ortaya çıkan bilgiler ile Twitter’da 2,89 milyar dolar karşılığında %9,2’lik hisse satın aldığı öğrenilmişti. Ardından Musk, kısa bir süre önce Twitter’ın tamamını satın almak için teklifte bulunmuştu. Programda Andy Jassy’ye, Musk’ın bu hamlesi soruldu ve Amazon’un da sosyal medyaya dahil olup olmama durumu ile ilgili bir planlarının olup olmadığı soruldu. Jassy ise bu soruya kısa ve net olmayan bir yanıt verdi:

  “Açıkçası hepimiz Twitter’ı kullanıyoruz. Sanırım bundan sonra bir başkası Twitter’ın sahibi olacak.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle