Kripto Para

Yatırımcılar dikkat: CZ’den uyarı var… Güvende tutun!

  Binance’in patronu kripto para yatırımcılarına seslendi! CZ yaptığı son sosyal medya paylaşımında yatırımcılardan kripto paralarını güvende tutmalarını istedi.

  Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao (CZ), kripto para yatırımcılarına sosyal medyadan seslendi! Resmi Twitter hesabından son paylaşımında yatırımcıları dolandırıcılık konusunda uyaran CZ, “Kripto paralarınızı güvende tutun” dedi.

  “Kriptoda Güvende Kalın”

  Binance’in patronu CZ, Twitter üzerinden kripto para dolandırıcılığına karşı yatırımcıları uyardı. Eşantiyon ya da hediye gibi vaatlerle insanları tuzağına çeken ve cüzdanlarını boşaltan bu kötü niyetli kişilere karşı dikkatli olunmasını isteyen CZ, “Kriptoda güvende kalın. Sahte hediyelere dikkat edin.” dedi.

  CZ uyarısını paylaşmanın ardından ekibinin konu hakkında bilgilendirici bir içerik hazırladığını hatırlattı. “Ekip, bu blogda bunları nasıl fark edip önleyeceğinize dair bazı önemli ipuçları yazdı” diyen CZ, ekibi tarafından hazırlanan blog gönderisinin linkini Twitter üzerinden takipçileri ile paylaştı.

  “Tüm Hediyeler Gerçek Değildir”

  Binance ekibi tarafında hazırlanan blog içeriğinde ise istismardan korunmak isteyen yatırımcılar için bazı püf noktalar bar. İlk olarak dolandırıcıların nasıl yaklaştıklarından bahsedilen içerikte, “Tüm hediyeler gerçek değildir. Kripto eşantiyon dolandırıcılıkları genellikle küçük bir işlem ücreti veya kişisel bilgileriniz karşılığında bir ödül vaat eder.” İfadeleri ile en sık kullanılan yöntemlerden bahsedildi.

  Bu tip dolandırıcılık faaliyetlerinin WhatsApp, Telegram veya Discord üzerinden insanlara ulaştığı söylenen içerikte, “Yasal görünmeye çalışan sahte sosyal medya profillerine veya web sitelerine dikkat edin. Dolandırıcılar WhatsApp, Telegram veya Discord gibi kanallar aracılığı ile size doğrudan ulaşabilir.” ifadeleri yer aldı. Dolandırıcılığa uğradığını düşünenlere de tavsiyenin yer aldığı içerikte, “Dolandırıldığınızı mı düşünüyorsunuz? Olayı derhal ilgili yerel makamlara ve Binance Destek ekibine bildirin.” ifadeleri kullanıldı.

  CZ Yatırımcıları Korumayı Sürdürüyor!

  Binance patronu, en zor dönemde yatırımcıların yanında yer alarak büyük takdir topluyor. Son paylaşımında kripto dolandırıcılığından korunmak için yapılması gerekenden bahseden CZ, bundan önce de ayı piyasasında yaşanan kargaşada yol göstermişti. Ayı piyasasında yatırımcıları panik satış yapmamaları konusunda uyaran CZ, Bitcoin’de gelinen noktada ne kadar haklı olduğunu da göstermiş oldu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle