Kripto Para

Binance CEO’su CZ’den şaşırtan açıklama: “Güvende kalın”

  Kripto para borsası Binance’ın patronu Changpeng Zhao yine gündemde! Cuma itibari ile Kybet Network’e yapılan saldırı nedeniyle açıklama yapan CZ, “Kullanıcıların zararları tazmin edilecek” derken “Güvende kalın” diyerek meydan okudu. 

  Kripto para endüstrisinin başının belasına dönüşen saldırılara bir yenisi daha eklendi. Dün Kybet Network’e yapılan saldırı sonrası 265 bin dolarlık fon zarar görürken, dünyanın en büyük kripto para borsasının kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao (CZ), yatırımcılara “Güvende kalın” dedi.

  “Bir İstismar Tespit Ettik ve Etkisiz Hale Getirdik”

  Kybet Network’e yapılan saldırı ile ilgili konuşan CZ, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda saldırıyı etkisiz hale getirdiklerini söyledi. CZ açıklamasında, “KyberSwap Network’de bir istismar tespit ettik ve etkisiz hale getirdik” ifadeleri ile saldırı sürecine ilişkin bilgi verirken, etkilenen kullanıcılara da “telafi” müjdesi verdi.

  Binance’ın patronu açıklamasının devamında, “Etkilenen kullanıcıların zararları telafi edilecektir” diyerek saldırı durdurulana kadar gerçekleşen fon kayıplarının tazmin edileceği müjdesini paylaştı.

  “265 Bin Dolar Kullanıcı Fonu Kaybedildi”

  Saldırıda gerçekleşen fon kaybının telafi edileceğini söyleyen CZ, saldırıda 265 bin ABD doları tutarında fon kaybedildiğini doğruladı. Bu fonların telafisinin sözünü veren CZ, “265 bin ABD Doları tutarında kullanıcı fonu kaybedildi. Kullanıcıların zararları tazmin edilecek.” ifadeleri ile kamuoyunu bilgilendirdi.

  Saldırıya ilişkin verdiği detaylarda balina cüzdanlarının hedefte olduğu söyleyen CZ, “Saldırganın balina cüzdanlarını hedef aldığı görülüyor” diyerek önledikleri istismarın bir faciaya dönüşebileceğinin sinyallerini verdi.

  “Güvende Kalın”

  Dünyanın en büyük kripto para borsasının patronu tarafından yorumlanan Kyber Network saldırısında her ne kadar 265 bin dolarlık fon kaybolsa da telafi sözü kamuoyunu yatıştırdı. CZ yaptığı açıklama ile tebrik alırken, geçtiğimiz birkaç saat öncesinde saldırıya ilişkin iki şüphelinin belirlendiğini söyledi.

  CZ, “Binance Güvenlik Ekibi, dünkü KybetSwap hack’i için iki şüpheli belirledi. İstihbaratı ve bilgileri Kybet ekibine verdik ve kolluk kuvvetleri ile koordinasyon halindeyiz. Güvende kalın.” ifadeleri ile süreç hakkında bilgi verdi. Binance CEO’su ekip olarak işlerinin başında olsalar da yatırımcılara dikkatli olmaları gerektiğini açıklamalarının sonuna eklemeyi ihmal etmedi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle