Kripto Para

En büyük ATM şirketi, BTC ATM şirketini satın aldı!

  Finans dünyasında en büyük ATM şirketlerinden biri olarak kabul edilen NCR Corporation, ABD’nin önde gelen BTC ATM şirketini satın aldı. LibertyX şirketini satın aldığını duyuran dev firmanın açıklaması sektörde büyük ses getirdi…

  Sektörün en büyük ATM şirketlerinden biri olan NCR Corporation, son kripto para hamlesiyle tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Şirketten yapılan açıklamada, ABD’nin önde gelen Bitcoin ATM şirketi LibertyX’in satın alındığı duyuruldu. Bu gelişme kripto para basınında da geniş yankı buldu. 

  ABD’nin en popüler BTC ATM şirketlerinden LibertyX kurucu ortağı ve CEO’su Chris Yim, bu satın alım hamlesiyle ilgili şunları söyledi: “İlk kez, bir Bitcoin ATM şirketi, bir diğer şirket tarafından satın alındı.” Faaliyetlerine 2013 yılında başlayan LibertyX, ABD’de 10 binden fazla ATM işleterek sektörün önde gelen markaları arasında gösteriliyor.

  Bitcoin Benimsenmesi ve Kullanımı Artacak

  Şirketten yapılan resmi duyuruda konuşmalarına yer verilen NCR’nin teknoloji direktörü Tim Vanderham şunları söyledi: “LibertyX’in satın alınması, müşterilerimize kripto para alma ve satma, sınır ötesi para transferi yapma ve dijital ile fiziksel kanallar üzerinden dijital para ödemelerini kabul etme dahil olmak üzere dijital para çözümleri sunmaya yardımcı olacak.”

  LibertyX şirketinin yazılımı ATM makineleri dışında kiosk ve satış noktalarında da aktif bir şekilde işlem yapıyor. Firma, ABD’de market, eczane ve süpermarketlerde bulunan Cardtronics isimli işletmeciyle de ortak hareket ediyor. Cardtronics, firması da 2021 yılının başlarında NCR tarafından 2.5 milyar dolara satın alınmıştı.

  ABD’de Kripto Paralara Olan İlgi Artıyor

  Ülkenin en popüler BTC ATM şirketlerinden biri olan LibertyX’in satın alınmasıyla birlikte NCR şirketi bankalar, perakendeciler ve restoranlar için dijital para çözümü sağlayacak. Böylelikle bankalarda, restoranlarda ve perakende satış yapan mağazalarda BTC ATM’lerine yer verilecek. Sektör için oldukça önemli bir gelişme olarak görülen bu hamle, ABD’de kripto paralara olan ilginin artmasına paralel olarak ilerleme kaydedecek. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle