Kripto Para

Galatasaray’dan Türkiye’de ilk spor kulübü NFT adımı!

  Galatasaray, Türkiye’de ilk NFT (non-fungible-token) koleksiyonunu piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Sosyal medyadan da tanıtımı yapılan NFT adımında, sezon boyunca 6 NFT koleksiyon ürünü piyasaya sürülecek. Bu koleksiyonlar, Galatasaray’ın tarihindeki dönüm noktalarını kapsayan anlardan oluşacak.

  Tüm dünyada, büyüyen kripto para ilgisi ile birlikte büyük ilgi görmeye başlayan NFT (non-fungible-token) sektörü, 2021 yılında çok ciddi noktalara ulaştı. Artan NFT ilgisi artık kendisini çok daha yoğun şekilde göstermeye başladı. Spor, sanat, siyaset, ekonomi gibi birçok alanda karşımıza çıkmaya başlayan NFT’ler, Türkiye’de bu kez de Galatasaray ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Galatasaray’ın kurucusu ve 1 numaralı üyesi Ali Sami Yen NFT koleksiyonu ile başlayacak olan koleksiyon, sezon boyunca devam edecek. İlk NFT arzı 1 Ekim’de gerçekleştirilecek.

  1 Ekim’de ilk arz gerçekleştirildikten sonra sezon boyunca, sezon boyunca Galatasaray için önemli tarihlerde 6 koleksiyon ürünü daha arz edilecek. Yatırımcılar ve taraftarlar, Galatasaray’ın sunduğu bu NFT ürünleri satın alarak kulübe katkı sağlayabilecek. Galatasaray Spor Kulübü, söz konusu NFT hamlesini sosyal medyadan bir kısa filmle duyurdu. Galatasaray, NFT adımı için dünyaca ünlü markalarla da işbirliği kurdu.

  Shirtum ve Capital Block ile İşbirliği Kuruldu

  Galatasaray, Türkiye’de piyasaya sürülen ilk spor kulübü tarihi NFT koleksiyonu ile dünyada da ilkler arasına adını yazdıracak. Piyasaya sürülecek olan “Ali Sami Yen NFT Koleksiyonu” için Galatasaray, Shirtum ve Capital Block ile işbirliği kurdu. Shirtum, daha önce de futbol efsanelerinin özel anlarını ve hikayelerini, özel video içerikleriyle dijital ortama NFT versiyonu ile taşımıştı. Öte yandan Capital Block ise bu konseptte Blockchain teknolojisi ile altyapı sağlayacak.

  NFT’ler Nadirliklerine Göre Farklı Değerlere Sahip Olacak

  İlk arzı 1 Ekim’de gerçekleştirilecek olan Ali Sami Yen NFT koleksiyonunun ilk bölümünde Legendary, Mythical ve Iconic klasmanları olacak. Her bir NFT ürününde özel video içerikleri ve ilgili görseller yer alacak. Bölümlere göre, klasmanlarda içerikler de gittikçe farklılaşacak. Her bir ürün, nadirlik klasmanına bağlı olarak farklı içeriklere ve farklı değerlere sahip olacak.

  NFT’lerin Arz Tarihleri

  Ali Sami Yen NFT koleksiyonunda yer alacak NFT’lerin arz tarihleri şöyle olacak:

  • Legendary – 1 Ekim 2021
  • Mythical – 8 Ekim 2021
  • Iconic – 15 Ekim 2021

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle