Kripto Para

XRP’nin kabusu McCaleb’e milyonlarca XRP transfer edildi!

  Ripple’ın kurucu ortakları arasında bulunan ve daha sonra Ripple bünyesinden ayrılan Jed McCaleb, uzun bir süredir XRP satışlarıyla, XRP yatırımcılarının korkulu rüyası haline geldi. Milyonlarca XRP satışı yapan ve satış baskısına neden olan McCaleb, 408 milyon XRP transferi ile bir kez daha gündeme geldi.

  Yaklaşık olarak son 6 aydır XRP, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple’a açtığı dava ile gündeme geliyor. Davadan dolayı oldukça zorlu süreçler geçiren XRP, bunun dışında farklı gelişmelere bağlı olarak da zaman zaman zor günler geçiriyor.

  Ripple’ın kurucu ortakları arasında yer alan ve daha sonra Ripple’dan ayrılan Jed McCaleb’in yaptığı yüklü XRP satışları, sürekli olarak XRP’nin başına dert oldu. Zira McCaleb, Ripple ile olan sözleşmesi kapsamında düzenli aralıklarla kendisine verilen milyarlarca XRP’yi toplu halde satışa çıkarabiliyor. Bu da çoğu zaman XRP’nin satış baskısıyla karşılaşmasına neden oluyor.

  Jed McCaleb ve XRP Satışları

  Ripple’dan ayrıldıktan sonra Stellar’ı (XLM) kuran McCaleb’e, Ripple tarafından kuruluş sürecindeki katkılarından dolayı milyarlarca XRP verildi. Ardından taraflar arasında yapılan sözleşme ile McCaleb’e bu XRP’leri düzenli aralıklarla, belli miktarlarda satış onayı çıktı. McCaleb, XRP’ler eline geçtiği ilk zamanlarda bunları satacağını açıkça söylemişti. Elindeki XRP’ler ile birçok yardım kuruluşuna bağışta da bulunan McCaleb, bir kez daha yüklü bir XRP transferi ile gündeme geldi. 408 milyon adet XRP transferinde, karşı tarafta Jed McCaleb’in yer alıyor olması, endişeleri de tazeledi.

  Gönderilen XRP’lerin Fiyatı 420 Milyon Doların Üzerinde

  Whale Alert tarafından Twitter üzerinden aktarılan bilgilere göre, Ripple cüzdanlarından Jed McCaleb’in cüzdanına tam 408 milyon 123 bin 659 adet XRP transfer edildi. İşlem yapıldığı sırada Whale Alert verilerine göre bu miktar 420 milyon 345 bin 541 dolara denk geliyordu. Ripple’ın tek seferde bu kadar yüklü bir transfer yapmış olması, yatırımcıların da tepkisini çekti.

  16 Milyon XRP Doğrudan Satış Cüzdanına

  McCaleb XRP’nin ticari hacmine göre satış gerçekleştirebiliyor. Her ne kadar elindeki XRP’leri tek seferde satamayacak olsa da McCaleb’in transfer sonrası 16 milyondan fazla XRP’yi doğrudan satış cüzdanına gönderdiği görülüyor. Bu da XRP’nin yakında yine bir satış baskısıyla karşılaşma ihtimalini bulunduruyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle