Kripto Para

Ripple, eski CTO’suna 291 milyon XRP gönderdi!

  Ripple kurucu ortaklarından, şirketin eski CTO’su Jed McCaleb, birçok kez elindeki XRP’leri yüklü şekilde satarak gündeme gelmişti. Satışlarına devam edeceği tahmin edilen McCaleb’e, aralarındaki anlaşmadan dolayı Ripple şirketi bir kez daha XRP transferi gerçekleştirdi. Ancak bu transfere rağmen McCaleb’in elindeki XRP sayısı azalmaya devam ediyor.

  Ripple şirketi 2013 yılında birçok kişi tarafından kuruldu. Ripple’ın o dönemde kurucu ortakları arasında yer alan Jed McCaleb, şirkette CTO görevini üstlendikten sonra yaşanan anlaşmazlıklardan dolayı Ripple’dan ayrıldı. Ripple’dan ayrıldıktan sonra 2014 yılında Stellar’ı (XLM) kuran McCaleb’e, Ripple’ın kuruluşundaki katkılarından dolayı çok yüklü miktarlarda XRP transfer edildi. Ardından taraflar arasında bu XRP’lerin satışlarına ve transferlerine ilişkin bir anlaşma imzalandı. McCaleb, bu anlaşmaya uyarak yüklü XRP satışları yapmaya başladı.

  McCaleb XRP’leri aldıktan sonra çeşitli yardım ve bağış kuruluşlarına elindeki XRP’lerin bir kısmını bağışladı. Ancak McCaleb, o dönemde yaptığı açıklamasında bu XRP’leri satacağını da belirtmişti. Anlaşmaya bağlı kalarak belli zaman aralıklarında yüklü XRP satışları gerçekleştirerek piyasada satış baskısına neden olan Jed McCaleb, bu nedenle XRP toplulukları tarafından “XRP’nin korkulu rüyası” olarak adlandırılıyor. Ancak McCaleb bu kez XRP satışlarıyla değil, Ripple’ın kendisine gönderdiği XRP’ler ile gündeme geldi.

  Whale Alert Verileri ile Yapılan İşlemler

  Kripto para işlemlerini takip ve analiz eden Whale Alert tarafından Twitter üzerinden paylaşılan verilere göre Ripple, Jed McCaleb’e bir kez daha XRP gönderdi. Whale Alert verilerine göre Ripple, McCaleb’e 291 milyondan fazla XRP transfer etti. Ardından McCaleb hiç vakit kaybetmeden, bu işlemden kısa bir süre sonra bir borsaya 10 milyon XRP gönderdi. Whale Alert verilerine gör Ripple 291 milyon 570 bin 224 XRP gönderdi. İşlem gerçekleştiğinde bu XRP’ler 192 milyon 347 bin 323 dolara denk geliyordu.

  McCaleb’in XRP’leri Ne Zaman Bitecek?

  Ripple ile McCaleb arasındaki anlaşmaya göre Ripple, McCaleb’e totalde 9 milyar adet XRP göndermekle mükellef. McCaleb yıllardır bu XRP’leri alıyor ve satıyor. Yapılan hesaplar ve McCaleb’in satışları incelendiğinde, McCaleb’in XRP’lerinin Eylül 2021’de biteceği tahmin ediliyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle