Kripto Para

Ledger müşterileri sahte cihaz riskiyle karşı karşıya

  Kripto para hırsızları şimdi de Ledger müşterilerini odak noktalarına aldı. Kripto para dolandırıcıları, Ledger müşterilerine posta yoluyla sahte cihazlar kullanarak onların varlıklarını çalmaya çalışıyor…

  Ledger müşterileri, kripto para dolandırıcılarının hedefi haline geldi. Edinilen bilgilere göre çok sayıda Ledger müşterisine, kripto paralarını çalmak isteyen dolandırıcılar tarafından posta yoluyla sahte cihaz yollandığı ortaya çıktı. İddiaların sahibi olan Reddit platformundaki bir kullanıcı, Ledger tarafından gönderildiği söylenen şüpheli bir paket aldığını belirtti.

  Kullanıcı, bu pakette güvenlik sebebi ile mevcut Ledger cüzdanının yenisi ile değiştirilmesi gerektiğini belirten bir mektup da vardı. Hatırlanacağı üzere daha önce Leger müşterileri verilerinin sızması skandalından mağdur olmuşlardı. Kripto para dolandırıcıları, bu bilgileri kullanarak yeni bir hırsızlık yöntemi geliştirdi. 

  Sahte Ledger Nano X Cihazları Gönderiliyor

  Kripto para dolandırıcıları, özel şifreleri çalmak için Ledger müşterilerine sahte donanım cüzdanları göndermeye devam ediyor. Bir Reddit kullanıcısının paylaşımında, Ledger tarafından gönderilmiş gibi lanse edilen bir Ledger Nano X cihazının geldiği belirtildi. Mevcut cüzdanlarının ele geçirildiğini belirten bir mektubun da pakette yer alması dikkat çekti. 

  Güvenlik sebebiyle kullanıcının mevcut cüzdanını bu cihaz ile değiştirmesi gerektiği belirtilirken şu açıklama notu kullanıcı tarafından paylaşıldı: “Güvenlik amacıyla size yeni bir cihaz gönderdik, güvende kalmak için yeni bir cihaza geçmelisiniz. Yeni kutunuzun içinde, yeni cihazınızı nasıl kuracağınızı öğrenmek için okuyabileceğiniz bir kılavuz vardır.”

  Ledger Henüz Açıklama Yapmadı

  Yeni kripto para birimi cüzdanını özel anahtarla kurma talimatlarını içeren paket, tamamen Ledger tarafından gönderilmiş gibi tasarlanmıştı. Fakat şüpheli paketi detaylı şekilde inceleyen kullanıcı postalanan donanım cüzdanının orijinal Nano X’in değiştirilmiş bir versiyonu olduğunu fark etti. Bu değiştirilmiş yani sahte cüzdan, cihazın içinde bir dizi farklı bağlantı da içeriyordu. Kripto para topluluğunda bu tarz paylaşımlar artarken, Ledger şirketinden konu hakkında henüz detaylı bir açıklama gelmedi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle