Kripto Para

Ledger’a tem destek geldi! Yeni ürünler yolda

  Fransa merkezli donanım cüzdan üreticisi Ledger, DeFi hazırlığına başladı. Yaklaşık 380 milyon dolarlık yatırım alan şirketin piyasa değeri 1.5 milyar dolara ulaştı. Ledger şimdi portföyüne yeni DeFi ürünleri ekleyeceğini duyurdu. 

  Fransız teknoloji ve donanım cüzdan şirketi Ledger resmi internet sitesinde yer alan duyuruda 380 milyon dolarlık bir C Serisi fonlama turunu sonlandırdığını açıkladı. T10 Holdings isimli şirket, en büyük yatırımı yapan firma olarak öne çıktı. Bunun yanı sıra; Cathay Innovation, Draper Associates, Wicklow Capital gibi önemli firmalar da fonlama turunda yer aldı. 

  Ayrıca 120 milyar dolarlık serveti olduğu belirtilen Bernard Arnault’un bir şirketi olan Financiere Agache de bu turda kendine yer buldu. Yapılan açıklamada bu fonun donanım cüzdan ürünlerinin geliştirilmesi, merkeziyetsiz finansla (DeFi) ilgili yeni hizmetler ve çözümler sağlanması hedeflerine harcanacağı ifade edildi.

  Ledger Piyasa Değeri 1.5 Milyar Dolara Ulaştı

  Kripto para sektöründe Ledger Nano S ve Nano X donanım cüzdanlarıyla tanınan Ledger, yatırım turunun sonunda piyasa değerini 1.5 milyar dolara çıkarmayı başardı. Ledger CEO'su Pascal Gauthier, C serisi yatırım turundan sonraki açıklamasında Ledger'ın, dijital varlık güvenlik şirketi konumundan bir adım öteye taşınacağını söyledi. 

  Sektörün hızla ana akım haline geldiğine dikkat çeken yönetici, “Tüm finans sektörünü ve daha fazlasını yeniden şekillendiriyor” ifadelerini kullandı. Ledger, fondan gelen 380 milyon doları yeni ürünler geliştirmek ve şirketin cüzdan yazılımı olan Ledger Live'a merkeziyetsiz finans çözümleri eklemek için kullanacak.

  Dolar Milyarderinden Tam Destek 

  Dolar milyarderi ünlü fon yöneticisi Dan Tapiero’nun yeni şirketi 10T Holdings, fonlama turunda en çok yatırım yapan şirket olarak öne çıktı. 200 milyon dolarlık bir fon ile kurulan dev şirket, dijital varlık ekosisteminde olan özel şirketlere yatırım yapıyor. 

  Ledger’ın, blokzincir ve kripto para evreninde en güvenli şirket olduğuna dikkat çeken Tapiero şu açıklamalarda bulundu: “Ledger’ın bu evrende en güvenli şirket ve en büyük marka olduğuna inanıyoruz. Kısa süre içinde Ledger’ın yönetim kuruluna da katılacağım.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle