XRP fiyatında yükseliş ne zaman başlayacak?

  Ripple şirketinin kripto para birimi XRP, ABD doları karşısında 0.40 dolarlık direncin üzerine çıkmayı başardı. Altcoin yatırımcılarının gözdesi olmaya başlayan XRP fiyatlarında yükseliş beklentisi sürüyor…

  XRP fiyatının, 0.4650 dolarlık direnci temizlemesi halinde yeni bir yükseliş rallisi başlatması bekleniyor. Kripto para sektörünün yakından takip edilen piyasa analisti Aayush Jindal, XRP yatırımcılarının merak ettiği fiyat analizini yayınladı. Teknik analize göre XRP son 24 saat içinde %15 oranında yükseliş yaşadı.

  XRP fiyatının hareketlerini analiz eden Jindal, kripto paranın 0.42 dolar karşısındaki büyük direnci kırdığına dikkat çekti. XRP fiyatı 0.44 dolar ve 100 günlük basit hareketli ortalamanın oldukça üzerinde işlem görmeye devam ediyor. XRP/USD paritesinde günlük grafik verilerine bakıldığında 0.4650 dolar seviyesinde direnç gösteren düşüş trendi çizgisi takip ediliyor.

  XRP Fiyatında Yeni Bir Ralli Sinyali

  Kraken kripto para borsasının güncel verilerine göre trend çizgisinin 0.47 doların üzerinde net bir kırılma halinde XRP fiyatının güçlü bir yükselişe başlayacağı belirtildi. Desteğini sağlamlaştıran XRP son 24 saat içinde 0.40 ve 0.42 dolarlık direnç seviyelerini temizleyince yükseliş trendine girdi.

  Uzman analist Jindal’e göre 0.5359 dolar seviyesinden 0.3424 dolar seviyesine doğru gerçekleşen aşağı yönlü hareketin %50 Fib geri çekilme seviyesinin üzerinde net bir kırılma oldu. XRP fiyatının şu anda 0.44 doların ve 100 günlük basit hareketli ortalamanın oldukça üzerinde bir seviyede bulunması yatırımcıların da dikkatini çekiyor.

  XRP Fiyatında Destek ve Direnç Seviyeleri

  XRP rallisinde ana direnç seviyesi 0.4650 dolar seviyesinin yakınında oluşuyor. Ünlü kripto para analisti Jindal, trend çizgisi direncinin üzerinde net bir kırılma olması halinde 0.5 dolar direncine doğru sert bir artış için rallinin başlayabileceğini aktardı.

  Öte yandan paritenin 0.4620 dolarlık direnci veya trend çizgisini geçmeyi başaramaması halinde düzeltme yaşaması muhtemel görülüyor. Bu durumda XRP satış baskısı ile birlikte ilk destek noktasını 0.44 dolar seviyesinde oluştururken bundan sonra 0.42 dolarlık seviye takip edilmesi gerekiyor. Popüler analist XRP fiyatında yükseliş görülmesini bekliyor.

   

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle