BTC yükselirken satış uyarısı geldi! Alım zamanı mı?

  Altın destekçisi olduğu bilinen ünlü ekonomist Peter Schiff, kripto para yatırımcılarını ilgilendiren açıklamalarda bulundu. Uzmana göre spot Bitcoin (BTC) ETF beklentisi fiyatlandığı için yakın gelecekte satış dalgası başlayacak.

  Kripto para yatırımcıları yeni güne yükseliş hareketiyle başladı. En büyük kripto para birimi BTC, dün gece saatlerinde başlattığı yükselişini sürdürüyor. Yüzde 12’nin üzerinde değer kazanan lider kripto para birimi böylelikle 35 bin dolar direncini test etti. BTC’nin bu performansı, son 17 ayın en yüksek seviyesini görmesine yol açtı.

  Kripto para yatırımcılarında coşku ve sevinç görülürken, usta analist sert düşüş konusunda yatırımcıları uyardı. BTC yerine altın yatırımını öven Peter Schiff, spot BTC ETF beklentisinin fiyatlanmış olabileceğini öne sürdü. Ünlü analiste göre BTC ve kripto paralar önümüzdeki süreçte sert satış baskısına maruz kalacak.

  Yakında BTC’de Satış Dalgası Başlayacak

  Peter Schiff’in resmi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım kripto para yatırımcılarının dikkatinden kaçmadı. Ünlü analist, BTC’de saatler önce başlayan yükselişe karşı yatırımcıları uyardı. Schiff, spekülatörlerin BTC satın almaya devam ettiğini, diğer spekülatörlerin ise ETF onayı beklentisi ile BTC alacaklarını düşündüklerini belirtti.

  Deneyimli ekonomist, BTC’de söz konusu alım dalgasının bu şekilde devam etmeyebileceği konusunda yatırımcıları uyarıyor. Peter Schiff, kısa süre sonra BTC satın almayı bekleyenlerden çok satmayı bekleyenlerin ağırlıkta olacağını düşünüyor: “Spekülatörler şu anda Bitcoin alıyor çünkü diğer spekülatörlerin söylentilerle birlikte spot Bitcoin ETF alacaklarını düşünüyorlar. Yakında, satın almayı bekleyenlerden çok satmayı bekleyen spekülatörlerin olduğunu keşfedecekler!”

  Eğer Spot BTC ETF’i Reddedilirse…

  Ünlü ekonomist Peter Schiff, spot BTC ETF başvurularının onaylanma ihtimalinin fiyatlandığını ve olası bir ret kararında satışların sertleşeceğini öne sürdü: “Spekülatörler GBTC’in ETF’ye dönüşmesinin SEC tarafından onaylanacağına dair beklentilerle hareket ederken Bitcoin şu anda 35 bin dolardan işlem görüyor. Eğer ETF onaylanmadan önce satış yapmazlarsa bu durum yükselişin zirvesini işaret edebilir. Eğer ETF reddedilirse satış dalgası derinleşebilir."

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle