Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 29 Nisan 2022

  Piyasalarda hareketli bir dönemden geçilirken, kripto para birimlerinde de belirsizlik sürüyor. Uzun bir süredir yön bulmakta zorlanan Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri, popüler altcoin fiyatları üzerinde de baskı yaratıyor. Yerli yatırımcının yakından takip ettiği piyasada satış baskısının artması endişelere yol açıyor.

  29 Nisan 2022 Cuma gününde Bitcoin ve popüler altcoin fiyatlarını etkileyen gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Popüler haberleşme platformu Telegram, Toncoin gönderme özelliğini duyurdu. Bu sayede kullanıcılar herhangi bir işlem ücreti ödemeden diğer Telegram kullanıcılarına TON gönderilebilecek. Ayrıca cüzdan bot'uyla Bitcoin satın alınabilmesi toplulukta heyecan yarattı. 

  Ünlü kripto para yatırımcısı Roger Ver, Dogecoin'in Bitcoin'e göre önemli derecede "daha iyi" olduğunu söyledi. DOGE’nin daha ucuz ve hızlı olduğunu belirten "Bitcoin İsa'sı" lakaplı yatırımcı, Bitcoin'in yerine geçebilecek 3 kripto para için Bitcoin Cash, Litecoin ve Dogecoin örneklerinde bulundu.

  ABD merkezli dev kripto para borsası Coinbase CEO’su Brian Armstrong, insider trading olayını engellemek için listeleme prosedürlerini değiştireceğini açıkladı. Böylelikle listelenecek kripto varlık borsaya entegre edilmeden önce duyuru yapılacak zincir üstü verileri takip edip bundan avantaj sağlayan kişileri önlenecek.

  İsviçre Merkez Bankası başkanı Thomas Jordan, Bitcoin'in rezerv para olması için gerekli olan şartları karşılamadığını söyledi. Jordan, ülkedeki yüksek enflasyonun, kesin bir faiz artırımı yaşanacağını garanti etmediğini atkardı.

  Kripto para yorumlarıyla adından söz ettiren Jim Cramer, Ethereum’da güçlü bir fiyat artışı yaşanabileceğini söyledi. Cramer, ETH fiyatında yüzde 40 civarında bir yükseliş olabileceğini aktardı. Bu açıklamalar popüler altcoin yatırımcılarını sevindirdi.

  Balina hareketlerini raporlayan WhaleStats, popüler meme token Dogecoin’e dikkat çekti. Raporda ilk 500 BSC balinası arasında en çok kullanılan akıllı sözleşmenin Dogecoin olduğu belirtildi. Balinaların bu hareketine rağmen DOGE fiyatında düşüş sinyalleri devam etti. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Güncel borsa verilerine bakıldığında BTC yüzde 3.09 düşüşle 38.700 dolarlı seviyelere kadar geri çekiliyor. Altcoinlerde ETH, BNB, SOL ve AD fiyatlarında da benzer oranda değer kaybı takip ediliyor. Günün en fazla değer kaybeden popüler altcoini ise yüzde 5 civarında düşen XRP oldu. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle