Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 23 Temmuz 2021

  Lider kripto para birimi Bitcoin fiyatındaki toparlanma belirtileri, önde gelen altcoin projelerine de olumlu yansıdı. BTC fiyatındaki yükseliş biraz yavaşlamış görünse de analistler hafta kapanışının önemli olduğunu hatırlatıyorlar.

  23 Temmuz Cuma gününde Bitcoin ve altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeler ile fiyat hareketlerini özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  ABD’nin en büyük bankası JP Morgan Chase, varlık yönetimi bölümünün tüm müşterileri için kripto para fonlarına erişimi açtı. ABD bankacılığında ilk kez, kripto para fonlarına tüm bireysel müşteriler de ulaşabilecek. Daha önce yalnızca varlıklı müşteriler bu fırsattan yararlanabiliyordu.

  Zincir üstü veri kaynağı Blockchain'den elde edilen verilere göre Bitcoin hash oranı, giderek daha küçük ve kim oldukları bilinmeyen madencilere dağılıyor. Bu veriler Bitcoin madenciliğinde merkeziyetsizliğin geçtiğimiz yıl önemli ölçüde arttığını ve trendin de büyümeye devam ettiğini gösterdi. 

  Twitter CEO'su Jack Dorsey, en büyük kripto paranın hem Twitter'ın hem de insanların geleceğinin büyük bölümünde yer alacağını söyledi. Bitcoin’in internet parası olma yolundaki en iyi aday olduğunu ve bunun insanların, dünyanın her yerinde istedikleri gibi kullanabilecekleri anlamına geldiğini vurguladı. 

  Piyasa ve on-chain verilerine göre son dalgalanmalarda Bitcoin satın alanların yüzde 66’sının zararda olduğu görüldü. Kripto para yatırımcılarının yaklaşık 33 bin dolar ortalama ile 500 binden fazla BTC satın alması, piyasadaki iyileşmeye rağmen hala terste kaldıklarını gözler önün serdi. 

  Altcoinlerde ise Dogecoin (DOGE) yatırımcılarını heyecanlandıran listeleme haberi öne çıktı. Coinbase Commerce son duyurusunda, Dogecoin ödemelerini kabul ettiğini açıkladı. Bu gelişme, DOGE yatırımcılarını uzun vadede üzmeyecek sonuçlar doğurabilir.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Yükseliş trendini sürdüren Bitcoin fiyatı bugün de pozitif hareketini korudu. Gün içinde yüzde 2’ye yakın artış gösteren BTC fiyatı 32.460 dolar seviyesinden işlem görmeye devam ediyor. Kripto para piyasasındaki olumlu hava popüler altcoin fiyatlarına da yansıdı. Ethereum fiyatı yüzde 3’ten fazla yükselerek yatırımcısına günün en fazla kazandıran altcoini oldu. Binance Coin (BNB) ve Dogecoin (DOGE) fiyatında yaşanan düşüşler de yakından takip ediliyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle