Kripto Para

Flare Networks Stellar (XLM) ortaklığını açıkladı

  Ripple (XRP) için airdrop düzenlemesiyle kripto para sektöründe adından söz ettiren Flare Networks yeni bir otaklıkla gündeme geldi. Şirket, Stellar’ın kendi kripto parası olan XLM’i Flare kullanıcılarıyla buluşturacak…

  Flare Networks resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamada platformun Stellar ağını ekosistemiyle buluşturacağını duyurdu. Stellar’ın kendi coini olan XLM bu gelişme sonucunda, ‘ölçeklenebilir’ akıllı sözleşmelerde kullanılabilecek. Bu duyuru kripto para kullanıcıları arasında ve özellikle XLM sahipleri tarafından olumlu karşılandı.

  Son dönemin popüler kripto para birimlerinden XLM, bu ortaklık ile birlikte ekosistemine F-asset olarak giriş yapacak. Flare ağının F-asset protokolü, herhangi bir kripto paranın akıllı sözleşme varlığı olmasını sağlamasıyla biliniyor. Bu protokol sayesinde kripto paralar, F-asset’e dönüşerek merkeziyetsiz ekosistemin bir parçası olabiliyor.

  XLM Yatırımcısını Sevindirmeye Devam Ediyor

  Flare ekosistemine hangi kripto paranın ekleneceği kararına, yine Flare topluluğu kendi oylama yaparak karar verdi. Flare topluluğunun yaptığı ankette Bitcoin, XLM ve BCH şıkları bulunuyordu. Bu uygulama için düzenlenen iki ankette de XLM galip geldi. İlk anketi XLM kazanmasının ardından Flare Networks, kullanıcıların BCH, BSV ve XLM arasında bir seçim yapmalarını istedi.

  Geçtiğimiz günlerde yapılan ankete 6 bin 475 kişi katıldı ve yüzde 81,4 oranıyla XLM birinci çıkınca Flare Networks işlem için XLM’yi seçmiş oldu. Kripto para basınında yer alan haberlere göre Flare Networks’ün Ethereum’a rakip olabileceği belirtiliyor. Kripto para uzmanlarına göre Binance Smart Chain ve Ethereum arasındaki yarışla birlikte yeni bir rekabet ortamı oluşabilir.

  Flare Networks Ağı Gelişiyor

  Yılbaşında Litecoin (LTC) ile entegrasyon sağlayacağı duyurusunu yapan Flare Networks, o tarihten bu yana gelişim göstermeye devam ediyor. Bu duyurunun ardından LTC, F-asset olarak ağa eklenecek ve ağda güvenle kullanılabilecek.

  Bununla birlikte Flare Networks, ağı genişletme hedeflerinde sadece Litecoin ile sınırlı kalmayıp Dogecoin için de Twitter üzerinden yeni bir anket gerçekleştirdi. Platformun takipçileri arasında 11 bin 546 oy ile DOGE’un ağa eklenmesine onay verildi. Şriketten yapılan açıklamada önümüzdeki dönemde Flare ağı Dogecoin (DOGE) ile entegrasyon sağlanacak.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle