Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 18 Kasım 2023

  En büyük kripto para birimi Bitcoin’de (BTC) düzeltmenin derinleşeceğine yönelik endişeler arttı. Yatırımcılar BTC ve altcoinlerde negatif görünümün devam etmesini beklerken basında öne çıkan haberleri takip ediyor.

  18 Kasım 2023 Cumartesi günü Bitcoin ve altcoin piyasasında yaşanan en sıcak gelişmeleri gün sonu özetimizde bulabilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Ünlü analist Gaah, BTC’de sert düzeltme yaşanabileceği konusunda yatırımcıları uyardı: “37 bin dolar seviyesi için direnç var olmaya devam ettiği müddetçe, 30 bin 900 dolar seviyesinde yaşanacak bir düzeltme ihtimali hala söz konusu.”

  Yarın gerçekleştirilecek Web3 Oyunları Zirvesi öncesinde altcoinlerdeki balina aktivasyonu hızlandı. Analistler, blockchain oyunu olan projelerden Axie Infinity (AXS), Yield Guild Games (YGG) ve The Sandbox (SAND) fiyatlarındaki oynaklığın artacağını belirtiyor.

  Popüler analist Ali Martinez, son 1 haftada XRP’nin yüzde 18 değer kaybına rağmen yükseliş trendinin devam ettiğini söyledi. Bu süreçte balinaların XRP toplamaya devam etmesi, fiyatta yeni bir sıçramanın habercisi olabilir.

  BlackRock'ın iShares Ethereum Trust için başvuru yapmasından sonra ETH için bir olumlu haber daha geldi. Dev varlık yönetim şirketi Fidelity, spot ETH EFT başvurusunda bulundu.

  ChatGPT yapay zeka sohbet robotunun arkasındaki şirket olan OpenAI, şirketin kurucusu Sam Altman'ın CEO'luk görevinden alındığını duyurdu. Şirketle bağlantısı olan Worldcoin (WLD) fiyatında düşüş yaşanması dikkatlerden kaçmadı.

  Bloomberg kıdemli ETF analisti Eric Balchunas, SEC’in ABD’li borsalarla iletişime geçmesini olumlu olarak değerlendirdi. Ünlü analiste göre bu hamle, spot BTC ETF başvurularının olumlu sonuçlanmasını hızlandırabilir.

  Güney Koreli kripto para borsası Bithumb’ın eski başkanı Lee Jeong-hoon, temyiz başvurusunda suçlu bulunursa sekiz yıl hapis cezası alacak. Dava, BK Group'un başkanı Kim Byung-gun'un borsayı satın alırken Jeong-hoon tarafından dolandırılması yüzünden açılmıştı.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  BTC ve altcoinlerdeki satış baskısı sürüyor. Kripto para piyasasının toplam değerinde gerileme devam ederken yatırımcılar basındaki haberleri yakından takip ederek pozisyon alıyor. Güncel verilere göre BTC %bitcoin+usd% dolardan, altcoinler ise şu fiyatlardan işlem görüyor:

  • ETH - %ethereum+usd% dolar
  • XRP - %ripple+usd% dolar
  • ADA - %cardano+usd% dolar
  • SOL - %solana+usd% dolar
  • LTC - %litecoin+usd% dolar

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle