Kripto Para

Elon Musk piyasaları nasıl etkiliyor? İşte anket sonuçları

  Dünyanın en zengin ikinci insanı Elon Musk geçen hafta Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarla kripto para piyasasını alt üst etti. Ünlü ismin sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlarla ilgili anket yapan Piplsay, yatırımcıların Elon Musk’ın paylaşımlarının yatırım tavsiyesi olarak değerlendirdiğini ortaya koydu.

  Tesla şirketinin CEO’su ve dünyanın en zengin ikinci insanı olan Elon Musk son günlerde kripto para piyasasına olan ilgisi ile sık sık gündeme geliyor. Ünlü isim özellikle Bitcoin’e verdiği destek ile hafızalara kazındı. Elon Musk şu sıralar paylaşım yapmasa da geçtiğimiz haftalarda yaptığı Bitcoin ve Dogecoin paylaşımları ile kripto para piyasasında önemli bir noktada yer aldı.

  Elon Musk’ın geçen haftalarda gerçekleştirdiği Bitcoin ve Dogecoin paylaşımlarından etkilenerek yatırım yapan birçok kişi oldu. Bu yatırımcıların kimi kazanç sağlarken kimisi ise süreci kayıpla kapattı. Elon Musk’ın paylaşımlarının yatırımları üzerinde etkili olup olmadığını araştıran Piplsay ise konu ile ilgili anket yaptı. Anket sonuçlarında birçok kişinin Elon Musk’ın paylaşımlarını yatırım tavsiyesi olarak değerlendirdiği ortaya çıktı.

  Katılımcıların büyük kısmı Musk hakkında olumlu görüşlere sahip

  Piplsay tarafından yapılan ankete 30 bin 400’ün üzerinde kişi katıldı. Ankete katılan yatırımcıların yüzde 16’sı doğrudan Elon Musk’ın paylaşımlarına göre yatırım yaptığını belirtirken, yüzde 37’si ise paylaşımların yatırımları üzerinde etkili olduğunu belirtti.

  Ankete katılan kişilerin yarısından büyük bir kısmı ise Elon Musk’ın piyasaya yönelik paylaşımlarını eğlenceli bulduğunu açıkladı. Yüzde 29’luk kesim komik olmadığını belirtirken yüzde 15’lik kesim ise emin olmadığını söyledi. Bununla beraber katılımcıların yüzde 48’i Elon Musk’ın dahi olduğunu düşünüyor.

  Elon Musk desteği son bulunca DOGE düşüş yaşadı

  Elon Musk’ın paylaşımları ile ilgili yapılan anket yatırımcıların büyük bir kısmının bu paylaşımları yatırım tavsiyesi olarak değerlendirdiğini gösterdi. Bununla beraber bu katılımcıların hepsi kazanç elde edemedi. Musk’ın paylaşımları ile yükselişe geçen Dogecoin, paylaşımların son bulması ile bir anda çakıldı. Musk’ın desteğini kaybeden DOGE, sürekli olarak düşüş yaşamaya devam ediyor. Bununla beraber Musk’ın regülatörlerin DOGE’yi araştırmasından kaynaklı destek vermeyi bıraktığı biliniyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle