Piyasanın Yaşlı Kurt’undan ilginç BTC tahmini

  Kripto para piyasalarında “Yaşlı Kurt” olarak da tanınan, sektörün en deneyimli isimlerinden biri olan Peter Brandt, tarihsel veriler doğrultusunda Bitcoin’in (BTC) sonraki büyük sıçramasının Mayıs 2024’te görüldüğünü ancak kendisinin bu atağı daha erken beklediğini dile getirdi.

  Yıllarını çeşitli görevler ile Wall Street’te geçirmiş olan ve kripto paralarla ilgili yaptığı tahmin ve analizlerle uzun yıllardır sektöre yakından takip edilen Peter Brandt, heyecanlandıran bir paylaşımda daha bulundu. Sektörde “Yaşlı Kurt” olarak da tanınan deneyimli analist, Bitcoin’de (BTC) bir sonraki büyük sıçramanın Mayıs 2024’te olmasının beklendiğini ifade ederken, kendisinin bu gelişmeyi daha erken beklediğini dile getirdi.

  Yaşlı Kurt Olası Senaryo İçin Tarih Verdi

  Kripto para piyasalarının en deneyimli analistlerinden olan Brandt, geçtiğimiz aylarda yaptığı bir değerlendirmede, herkesin düşüş ya da yükseliş beklediği dönemlerde ters hareket yapmanın daha mantıklı olduğunu dile getirerek dikkat çekmişti. Brandt bu kez de Bitcoin’in tarihi ilerleyişi ile ilgili yorumlarını dile getirdi. Brandt açıklamasında, Bitcoin’in 10 kat ve daha üstüne gittiği son 2 dönemde, bu hareketin olması için 33 aylık bir süre gerektiğini ifade etti. Ünlü analist açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

  “Bitcoin’in 10 kat ve yukarı gittiği son 2 yükseliş için ortalama 33 aylık bir süre geçmesi gerekmişti. Eğer tarih tekrar edecekse -ki ben öyle olacağını düşünmüyorum- bir sonraki roket kalkışı Mayıs 2024’te olacaktır.”

  Brandt Düşüş Tahmini Sonrası Tepkiyle Karşılaşmıştı

  Piyasaların yaşlı kurdu Brandt, daha önce Bitcoin ile ilgili dile getirdiği bir yorumda, geçtiğimiz yıl Mart ve Nisan aylarında herkesin Bitcoin’de daha fazla yükseliş beklediğini ancak bunun tam tersi olduğunu söylemişti. Aynı durumun şu anda da yaşandığını ancak bunun düşüş yönünde yaşandığını belirten Brandt, yine herkesin 20 bin dolar seviyesine ilişkin yorumlar yaptığını ifade ederek, bunun da bir ters indikatör olduğunu ifade etmişti. Öte yandan Brandt, daha önce Twitter’da düşüş imalarında bulunan tahminlerini açıkladığında da sert tepkilerle karşılaşmıştı.

  Bitcoin Fiyatında Dalgalanma Sürüyor

  Lider kripto para birimi Bitcoin 27 Mart tarihinde sert bir yükseliş yakalamış ve %5,19’luk değer artışı ile 48 bin dolar seviyesinin üzerine çıkmıştı. Bitcoin’in bu seviyeden sonra yükselişine devam edip etmeyeceği konusu tartışılırken, Bitcoin ilerleyen günlerde düşüş eğilimine girmiş ve 7 Nisan Perşembe günü 44 bin dolar seviyesinin de altına sarkmıştı. Bitcoin’in 27 Mart’ta gördüğü fiyat seviyesi, aynı zamanda 2022 yılının da en yüksek fiyat seviyesi olarak kaydedilmişti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle